Laicīga mošanās
Lai iegūtu vairāk laika sev – sportam, vaļaspriekam vai ar ģimeni kopīgi baudītajām brokastīm – pieradini sevi mosties vismaz par stundu agrāk nekā to dari šobrīd, ik rītu modinātājpulksteni liekot par 10 minūtēm agrāk un līdz ar tā zvanu arī ceļoties no gultas. Rītiem nav jāpaiet steigā, ātri sapošoties, izdzerot tasi kafijas un metoties dienas gaitās – dienas iesākumu vari pavadīt arī mierīgi un jēgpilni.
Fiziskās aktivitātes
Tev nav ik rītu jānoskrien 10 kilometru kross. Pietiks ar pāris vingrojumiem vai jogu. Speciālisti iesaka ik rītu vismaz 10 minūtes sevi pakļaut nelielai fiziskai slodzei – ar to pilnībā pietiks, lai aktivizētu vielmaiņu, stiprinātu imunitāti un veicinātu organisma spēju cīnīties ar stresu.
Iedvesmošanās
Zināms, ka dienas iesākums bieži vien nosaka arī tās kopējo gaitu – lai sevi noskaņotu tiekties pretim jaunām virsotnēm un vairotu motivāciju, ik rītu lasi iedvesmojošu literatūru vai klausies audiogrāmatu par tev būtiskām tēmām ceļā uz darbu.
Pateikšanās
Spēja būt pateicīgam par to, kas dots, nevis žēlošanās par to, kā trūkst, ir īpašība, kas visprecīzāk raksturo cilvēkus, kuri gūst panākumus. Noskaņo sevi uz optimisma un pozitīvisma viļņa jau dienas pirmajās minūtēs, pārdomājot savu dzīvi un atrodot vismaz vienu lietu, par ko just
pateicību.
Jautājums sev
"Ja šodiena būtu tava pēdējā dzīves diena, vai tu joprojām gribētu darīt to, kas šobrīd ir ieplānots?"
Ar šī vienkāršā jautājuma palīdzību vari efektīvi pārbaudīt, cik harmoniski jūties savā ikdienā. Ja nedēļā vairākas reizes uz šo jautājumu atbildi ar "Nē", apdomā, ko vajadzētu darīt citādi, un rīkojies!
Lietu kārtība
No rītiem mūsu gribasspēks un motivācija ir spēcīgāki. Izmanto to savā labā, dienas pirmajā pusē paveicot grūtākos un nepatīkamākos pienākumus! Starp citu, to vēlams izdarīt pat līdz brokastošanas laikam, uzsver eksperti.
Saskarsme
Tā kā no rītiem mūsos ir vairāk enerģijas, izmanto šo laiku sarunām ar mīļoto cilvēku. Runājiet par jūsu plāniem, vēlmēm un nākotnes redzējumu. Ja iespējams, reizi nedēļā brokastošanu pārvēršat randiņā, apmeklējot tuvējo kafejnīcu vai vismaz mērojot ceļu uz darbu kopā un iztiekot bez automašīnas. Neierastais laiks un vide ļaus jums satuvināties.
Stratēģija
Lai diena būtu produktīva, tās iesākumā velti 10 minūtes laika plānu izstrādāšanai. Apdomā lietas, kas jāpaveic, nosaki atpūtas brīžus un tad pie šī plāna turies!
Prāts
Stress rada steigu, un steiga rada stresu. Izvairies no šī riņķa danča, piecas minūtes pasēžot mierā, klusumā un aizverot acis. Koncentrējies uz savām ieelpām un izelpām, panākot mierīgu elpas plūdumu un atslābinot ķermeni. Tas ļaus dienas gaitā nezaudēt mieru un koncentrēšanās spējas arī krīzes situācijās.