sieviete stress
Foto: Shutterstock
Nav noslēpums, ka ikdienā nākas komunicēt ne tikai ar optimistiski un pozitīvi noskaņotiem cilvēkiem, bet arī ļaudīm, pret kuriem jūtam vien antipātijas viņu izstarotās negativitātes dēļ.

Tā var būt šķietami pieglaimīga, tomēr kompleksus rosinoša draudzene, nemitīgi kritizējoša māte, gluži neciešamais kaimiņš vai ar visu mūžam neapmierināts partneris. Šādi cilvēki atņem mūsu enerģiju, iztukšojot arī tās rezerves, kā arī burtiski "pielipinot" savu negatīvo noskaņojumu mums.

Uzzini, kā cīnīties pret personām, kuras tevī rada vien kompleksus un skumjas vai, tieši pretēji, dusmas, un padari savu ikdienu gaišāku un savai dvēseles labsajūtai draudzīgāku! Ieteikumus, kā mazināt negatīvi noskaņotu cilvēku ietekmi uz mūsu dzīvi, sniedz psiholoģe un bestsellera "13 Things Mentally Strong People Don't Do: Take Back Your Power, Embrace Change, Face Your Fears, and Train Your Brain for Happiness and Success" autore Eimija Morina.

Kā nosargāt savu laiku


Foto: Shutterstock

Negatīvi cilvēki spēj atņemt mums piederošo laiku, pat neesot līdzās. Tu stundām ilgi domā par situāciju, kas jūsu starpā palikusi neatrisināta, vai arī gluži neapzināti pieķer sevi prātā atkal un atkārtojam šī cilvēka vārdus, kas tevi aizskāruši. Pēc tam šīs sajūtas uztici savai uzticības personai un, lūk, tu esi zaudējusi krietnu daļa sava tik vērtīgā laika!

Nepieļauj to, maksimāli ierobežojot laiku, ko pavadi ar sev netīkamo cilvēku, kā arī pēc jūsu komunikācijas grimsti nevis pašnožēlā, bet apņemies vairāk nedomāt par šo personu! Vismaz līdz nākamajai tikšanās reizei.

Kā mainīt attieksmi


Foto: Shutterstock
Negatīvi noskaņotu cilvēku pesimistiskais skatījums uz dzīvi un nomāktību radošās komunicēšanas prasmes var ievērojami sabojāt tavu garastāvokli. Lai tas nenotiktu, apņemies neļaut šiem cilvēkiem diktēt tavu noskaņojumu un turies pretim nepatīkamajām sajūtām visiem spēkiem. Jo ātrāk sapratīsi, ka tevis pašas varā ir iespēja noteikt to, kā jūties, jo mazāka būs šo cilvēku ietekme uz tevi!

Kā mainīt domāšanas veidu


Foto: Shutterstock

Negatīvi noskaņoti cilvēki, neraugoties uz antipātijām, ko pret sevi līdzcilvēkos rada, tomēr spēj ietekmēt mūsu domāšanu, viešot šaubas, neticību, kompleksus un citas nepatīkamas sajūtas, kā arī radot niknumu un skaudību (iztēlojies, ka, neraugoties uz tavu sūri grūto strādāšanu, paaugstinājumu amatā tomēr saņem slinkā un pļāpīgā kolēģe).

Lai to novērstu, piefiksē brīžus, kad domā sev nepatīkama cilvēka "iesētas" domas vai izjūti viņa radītas emocijas, un apzināti atbrīvojies no tām!

Kā nezaudēt produktivitāti


Foto: Shutterstock

Negatīvi noskaņoti cilvēki liek atklāties arī mūsu sliktākajām rakstura īpašībām, turklāt šādas personas ietekmē var pat krasi mainīties mūsu pašu, citkārt, tik pozitīvais skatījums uz dzīvi. Nepieļauj to, saglabājot uzticību saviem principiem, vērtībām un dzīves uzskatiem, kā arī ierastajai pieejai problēmu risināšanai – ja tā bijusi efektīva agrāk, tad nav iemesla apšaubīt to tikai kāda nepamatotu un kritisku komentāru dēļ.

Kā saskatīt pozitīvo līdzcilvēkos


Foto: Shutterstock

Ir grūti saskatīt labo līdzcilvēkos un apkārtējā pasaulē, ja tevi ietver vien negatīvi noskaņotas personas. Pretojies vēlmei pieņemt šādu cilvēku skatījumu uz dzīvi un turpini lūkoties pēc labā sev apkārt, kā arī pavadi pēc iespējas vairāk laika ar pozitīvi noskaņotiem cilvēkiem, kas tevi piepildīs ar enerģiju un dzīvesprieku, un, kā minēts iepriekš, vienkārši izvairies no cilvēkiem, kuri tevi nomāc!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!