Foto: Publicitātes foto
Popularizējot Jauniešu garantiju, mudinās nestrādājošos jauniešus mācīties un gūt darba pieredzi. Jauniešu garantijas īstenošanai līdz 2020.gadam būs pieejami 66,7 miljoni eiro. Tā, piemēram, pērn ar programmas palīdzību darbā iekārtojušies 6000 jauniešu.

"Vairāk nekā pusei no 50 000 nestrādājošiem Latvijas jauniešiem ir ļoti zems izglītības līmenis. Šiem jauniešiem nav ne zināšanas, ne profesionālās prasmes, lai iekļautos darba tirgū, tādēļ Jauniešu garantijas atbalsts ir nozīmīga investīcijas valsts izaugsmē un labklājībā. Ar tās palīdzību 2014.gadā darbā iekārtojušies jau seši tūkstoši jauniešu," otrdienas rītā atklājot Eiropas Komisijas iniciētās Jauniešu garantijas programmas informatīvo kampaņu, pavēstīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS). Šīs programmas īstenošanas gaitā jaunieši saņems atbalstu darba tirgum piemērotas profesijas apgūšanai, kā arī palīdzību iekļauties darba tirgū.

Latvijā jauniešu bezdarba problēma ir ļoti aktuāla, jo šobrīd vairāk nekā 50 tūkstoši Latvijas jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem nestrādā, nemācās un neapgūst arodu, bet tikai nedaudz vairāk nekā 20 000 no tiem saņem atbalstu darba meklēšanā.

"Ja visi Latvijas nestrādājošie jaunieši dzīvotu vienkopus, tā būtu piektā lielākā pilsēta Latvijā. Bet ja visi 7,5 miljoni Eiropas Savienības nestrādājošie jaunieši dzīvotu vienuviet, tā būtu otrā lielākā pilsēta Eiropā. Katrs nestrādājošais jaunietis ir neveiksmes stāsts, bet mēs ar Jauniešu garantijas palīdzību gribam to pārvērst veiksmes stāstā," pavēstīja Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Latvijā Inna Šteinbuka, piebilstot, ka Jauniešu garantijas īstenošanai līdz 2020.gadam būs pieejami 66,7 miljoni eiro.

Jauniešu garantijas programmu Latvijā īsteno trīs aģentūras. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar pašvaldībām neaktīvajiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem piedāvās regulāru padomdevēju atbalstu, dalību pasākumos un individualizētu pieeju jauniešu prasmju attīstībai. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) īstenos vienu un pusotru gadu ilgas profesionālās izglītības programmas jauniešiem, kuri dažādu iemeslu dēļ neturpina mācības un nav atraduši darbu. Tādejādi jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem īsā laikā varēs iegūt profesionālo kvalifikāciju profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā kādā no aptuveni 110 profesionālās izglītības programmām.

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sniegs jauniešiem informāciju par Latvijā pieejamām darbavietām, profesionālās pilnveides programmām un darbam nepieciešamajām iemaņām.

"Līdz šim 8000 jauniešu Latvijā piedalījušies konkurētspējas pasākumos, kur iemācījušies, kā meklēt darbu, kā rakstīt dzīves aprakstu, kā uzvesties darba intervijā un kādas ir viņa tiesības, uzsākot darba attiecības. Kad jaunietis atnāk un kļūst par mūsu klientu, mēs četrus mēnešus sniedzam viņam nopietnu atbalstu, ja tas ir nepieciešams. Mēs palīdzam iegūt profesionālo kvalifikāciju un pirmo darba pieredzi. 12 mēnešus ieinteresējam darba devēju ar dotāciju, lai radītu jauniešiem iespēju strādāt, kā arī iesaistām viņus brīvprātīgo darbā," ar programmas praktisko norisi iepazīstina NVA direktore Inese Kalvāne.

Informatīvās kampaņas laikā pie jauniešiem dosies arī personības, kuras jauniešus iedvesmo – TV raidījumu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis, "Ghetto Games" vadītājs Raimonds Elbakjans, dziedātāja Liene Šomase un diriģents un NVA sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Ints Teterovskis.

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar programmu "Jauniešu garantija", dažādās Latvijas pilsētās notiks interaktīvi pasākumi jauniešiem: 27.martā - Daugavpilī, 17.aprīlī - Liepājā, 24.aprīlī - Jelgavā un 30.aprīlī - Valmierā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!