BKUS apstiprina, ka saņēmusi bērna vecāku iesniegumu, kurā tie paziņo par atteikšanos no slimnīcas pakalpojumiem. Slimnīca izsaka nožēlu, ka šāds lēmums pieņemts, nesagaidot tālākās darbības, kuru realizēšanā iesaistītas citas valsts institūcijas. Taču ārstējošais personāls izsaka patiesu cerību, ka paciente arī ārpus slimnīcas saņems visu nepieciešamo aprūpi veselības atgūšanai.
Kā portālam "Cālis.lv" pastāstīja Monikas tētis Kaspars Kadzejs, pirms Lieldienām bija paredzēts Monikai izņemt porta katetru, kas pēc būtības ir maza operācija, un, izrunājot ar ķirurgu, vecākiem tika teikts, ka vidēji tā ilgs 15-20 minūtes un nekādu risku. Tomēr viss notika citādi. Operācijas laikā radās sarežģījumi. Proti, Monikas plaušās nonāca vēdera saturs jeb barība, tādēļ bija nepieciešams skalot plaušas. Meitene bija reanimācijā, smagā stāvoklī. Ārsti nozīmēja antibiotikas, taču katram ārstam bija savs viedoklis, cik dienas tās bērnam jāsaņem. Turklāt atsevišķi ārsti nozīmējuši meitenei caur sistēmu laist vēl citas zāles, un tas noticis konsultācijas laikā pa tālruni. Pēc tēta teiktā, meitene zāļota, kamēr vairs pat nestaigājusi. Tad vecāki sākuši protestēt pret šādu ārstu rīcību, līdz vakar konflikts nobriedis tik tālu, ka gandrīz jau ar fizisku spēku ārsts mēģinājis meitenei pieslēgt sistēmai, lai gan vecāki šai manipulācijai nepiekrituši.
Monikas tētis uzsver, ka pirms Lieldienām mediķu solījumi, kas izteikti speciāli sasauktā preses konferencē, pagaidām ir tukši vārdi, jo viņiem nekādi piedāvājumi par Monikas tālāko ārstēšanas plānu nav izteikti. Šodien, kad ģimene jau devusies no slimnīcas prom, BKUS viens no vadošajiem ārstiem gan piesolījis jebko, lai tikai Monika paliktu slimnīcā, taču, kā saka tēvs, bijis jau par vēlu.
Kas tālāk? Ģimenei tuvākajās dienās solītas pārrunas ar Latvijas veselības nozares institūcijām, lai risinātu situāciju. Jā, Kaspars neatsakoties no turpmākās ārstēšanas, taču pagaidām spriedze BKUS bijusi tāda, ka tur vairs nevarējis izturēt. Ģimene saprot, ka meitenei nepieciešama mediķu uzraudzība, un jau šovakar viņi atkal būs ārstu redzeslokā, līdz sagaidīs kādu racionālu Latvijas ārstu piedāvājumu. Kaspars norāda, ka šobrīd neviens BKUS ārsts vairs nerunā par meitenes patieso diagnozi, bet gan "cīniņš" notiek par blakuslietām.
Monikas tētis ārstiem arī atklājis savus nākotnes plānus. Proti, viņš noteikti vērsīsies Veselības inspekcijā par operāciju, kuras laikā barība nonākusi meitenes plaušās. Meitenītes vecāki arī vēlējās publiskot vienu no pēdējās dienās uzņemtām fotogrāfijām – meitene ar albumīnu un antibiotikām organismā. Viņi vērš uzmanību, ka tūska bērnam rodas tieši no medikamentiem, nevis otrādi, jo Izraēlā, kad bērns deviņas dienas albumīnu nesaņēma, tūskas nebija.