Infografika: Kādu algu saņem Bērnu slimnīcā strādājošie ārsti un medicīnas māsas
Foto: PantherMedia/Scanpix
Dienā, kad pie Gaismas pils notiek Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkota protesta akcija, lai norādītu uz pastāvošajām problēmām nozarē, tostarp zemo atalgojumu, portāls "Cālis.lv" ielūkojas Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) strādājošo naudas maciņos. Kā atzīst slimnīcas vadība, atalgojums joprojām nav adekvāts, lai gan pēdējos gados tomēr ticis paaugstināts.

BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša norāda, - lai gan atalgojums pēdējo gadu laikā medicīnas darbiniekiem slimnīcā paaugstināts vairākkārt, arī šobrīd tas ir nepietiekams. "Pēdējo gadu laikā esam vairākkārt pārskatījuši no Nacionālā veselības dienesta saņemtā finansējuma sadalījumu, arvien lielāku proporciju novirzot atalgojumam, panākot to, ka aprūpes algas šobrīd BKUS ir virs vidējā līmeņa, salīdzinot ar citām slimnīcām. Tomēr arvien jūtam cilvēkresursu trūkumu daudzās jomās, lai gan pēdējo gadu laikā slimnīcā situācija ir stabilizējusies. Taču medicīnā personāla nomaiņa ir ļoti sāpīga, jo, lai kļūtu par ārstu vai māsiņu, ir jāmācās daudzus gadus, tāpēc ļoti gribētos novērst tendenci, ka profesionāļi ar medicīnas izglītību dodas strādāt citās jomās," saka Čakša.

Pērn BKUS aprūpes un ārstniecības personālam atalgojuma palielināšanas plāna ietvaros tika paaugstināts atalgojums jau trešo reizi pēdējo trīs gadu laikā. Ārstu algas tika paaugstinātas vidēji par 13,4 % procentiem, kamēr ārstniecības un pacientu aprūpes personālam par 19,1 %. Māsu atalgojuma palielināšanai BKUS pērn tika novirzīts apmēram miljons eiro, tas galvenokārt saistāms ar to, ka BKUS ir pirmā medicīnas iestāde Latvijā, kur uzsākts pārejas process uz māsu 12 stundu dežūrām, kas ir īpaši būtiski, lai māsiņas nebūtu pārgurušas un varētu nodrošināt kvalitatīvu aprūpi pacientiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!