7074969
Foto: PantherMedia/Scanpix

Igauņu rakstnieces Aidi Vallikas grāmatas "Kas ar tevi notika, Anna?" saturs ir apšaubāms no vairāku likumu pantu viedokļa, portālam "Delfi" norādīja biedrībā "Asociācija Ģimene", izvērtējot publiskotos fragmentus.

Lai arī "Asociācijas Ģimene" biedri un viņu bērni neesot lasījuši šo izdevumu, redzot publiskotos grāmatas fragmentus, biedrība secina, ka  grāmatas saturs ir apšaubāms no Bērnu tiesību aizsardzības likuma vairāku pantu viedokļa, piemēram, par  to, ka bērna paša drošības un aizsardzības interesēs bērna tiesību īstenošanu var pakļaut tādiem ierobežojumiem, kas noteikti ar likumu un nepieciešami nacionālās drošības, sabiedriskās kārtības, iedzīvotāju tikumības un veselības aizsardzībai un citu personu tiesību un brīvību aizsardzībai.

Biedrība vērš uzmanību uz vecāku tiesībām ierobežot bērna brīvības, lai nodrošinātu bērna attīstību, kā arī aizsargātu sabiedrisko kārtību, iedzīvotāju tikumību un veselību.

Tāpat grāmatas saturs esot apšaubāms no Civillikuma panta par to, ka nepilngadīgā audzināšanas mērķis ir līdz ar gādību par viņa veselību viņu tikumiski un garīgi attīstīt samērā ar viņa mantas stāvokli, spējām un tieksmēm prasību viedokļa.

"Situācijā, kad pieaug vardarbība bērnu un jauniešu starpā, ir rūpīgi jāizvērtē gan grāmatu, gan citas informācijas saturs, ar ko bērni un jaunieši sastopas ikdienas un kas var negatīvi ietekmēt nenobriedušu psihi. Par šādu izvērtēšanu ir atbildīgi gan bērnu vecāki, gan skola un ārpusskolas mācību iestādes, gan sabiedrība kopumā, arī grāmatu autori un izdevēji," skaidro biedrībā.

"Asociācija Ģimene" uzsver, ka bērnu emocionālais stāvoklis ir tiešā veidā atkarīgs no apkārtējās vides un informācijas, ko bērns iegūst arī caur grāmatām.

"Vecākiem vajag izmantot sev dotās pilnvaras audzināt bērnus un pasargāt tos no negatīvas ietekmes, uzturot dzīvu komunikāciju ar skolu un citām izglītības iestādēm. Savukārt skolu pienākums ir rūpīgi izvērtēt skolā pieejamo informāciju un tās saturu," uzsver biedrība.

Biedrība regulāri iestājoties par bērnu emocionālo, garīgo, intelektuālo un fizisko aizsardzību, piemēram, pirms neilga laika nācies secināt, ka filmas "Greja piecdesmit nokrāsas" klasifikācijas vecumgrupa ir "16+", kas esot pretrunā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma prasībām, jo filmā tiek atainota seksuālā vardarbība pret psiholoģiski nenobriedušu jaunu sievieti - verdzība, dominēšana, sadisms un mazohisms.

"Diemžēl SIA "Forum Cinemas", Nacionālais kino centrs un Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, pēc biedrības "Asociācija Ģimene" aicinājuma, neuzskatīja par nepieciešamību pārskatīt šīs filmas vecuma ierobežojumu, lai gan, piemēram, Lielbritānijā filma ir skatāma tikai no "18+"," piebilst biedrība.

Jau vēstīts, ka tēvs Jānis portālam "Cālis" pauda sašutumu par rupjībām pilno saturu kādā grāmatā, ko viņa 5.klases bērns paņēmis skolas bibliotēkā.

Pēc tēva teiktā, igauņu rakstnieces Aidi Vallikas grāmatā "Kas ar tevi notika, Anna?" ir ļoti daudz nepiedienīga teksta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!