Humora izjūta
Neskaitāmas aptaujas liecina, ka cilvēkus krietni vairāk saista tie pretējā dzimuma pārstāvji, kuri spēj sasmīdināt un uzlabot noskaņojumu. Piemēram, kādā pētījumā tā vadītāji lūdza pētījuma dalībniekiem, viņiem uzturoties bārā, saviem kompānijas biedriem stāstīt anekdotes, līdzcilvēkus smīdinot, savukārt vēlāk palūgt tālruņa numuru kādai no sievietēm, kas bijusi tuvumā.
Rezultātā tika secināts, ka jokus stāstošie vīrieši tālruņa numuru ieguva trīs reizes biežāk nekā tie pētījuma dalībnieki, kuri risināja nopietnas sarunas.
"Humora izjūtas radītais valdzinājums par ar to apveltītajiem cilvēkiem veido pozitīvāku tēlu – viņi šķiet sabiedriskāki, inteliģentāki un patiešām pievilcīgāki. Tieši tāpēc dzirkstoša personība lielākajā daļā gadījumu pārspēs vien klasiski skaistas ārienes īpašnieku vai īpašnieci," skaidro antropologi.
Uzturies draugu lokā
Tāpat pētījumos atklāts, ka cilvēkiem krietni pievilcīgākas šķiet personas, kas uzturas draugu lokā, nevis vienatnē. Tā iemesls ir samērā neparasts – pētnieki noskaidrojuši, ka cilvēks, kurš uzturas plašākā kompānijā, uz līdzcilvēku fona vienmēr šķitīs pievilcīgāks tai personai, kam konkrētais cilvēks ir saistošs, salīdzinot ar pārējiem kompānijas biedriem.
Tāpat, piemēram, vīriešiem vienmēr vieglāk būs uzrunāt sievieti, kura uzturas vismaz divu draudzeņu sabiedrībā, nevis pavada laiku vienatnē. Tiesa, ja draudzeņu skaits būs lielāks, bailēs no kritikas, noraidījuma un izsmiešanas vīrietis sievietei var arī netuvoties, brīdina psihologi.
Nerunā par niekiem
Lai gan valda uzskats, ka maznozīmīgas sarunas ir lielisks pamats tuvākai cilvēka iepazīšanai, psihologa Artūra Ārona veikts pētījums liecina par pretējo.
Kādā 1997. gadā veiktā pētījumā tika atklāts, ka cilvēki, kuri, neraugoties uz faktu, ka viens otru vēl nepazīst, runā par būtiskākiem jautājumiem nekā laikapstākļi, skarot pat eksistenciālas tēmas, satuvinās ātrāk un viens otram iepatīkas vairāk, salīdzinot ar sarunas biedriem, kuri apspriež vispārīgus tematus, komunikācijai nekļūstot dziļākai.
Tāpat secināts, ka sarunas laikā vēlams runāt par partneri, pēc iespējas vairāk interesējoties par konkrēto cilvēku. Runājot par sevi, mūsu smadzenēs aktivizējas tie paši labsajūtas centri, ko stimulē sekss un laba maltīte, skaidro Hārvarda Universitātes pētnieki.
Nebaidies uzņemties līdera lomu
Cilvēkus saista vara. Pērn veiktā pētījumā atklāts, ka noteiktas grupas cilvēkiem tās līderis un vadītājs šķiet pievilcīgāks nekā cilvēki, kuri, iespējams, ieņem līdzīgu amatu, taču nav saistīti ar konkrēto grupu un darbojas ārpus tās.
Līdera personības spēku veido izlēmīgums, nosvērtība, pārliecība par sevi un gatavība palīdzēt ikvienam, tāpēc, ja vēlies vairot savu valdzinājumu līdzcilvēku acīs, izkop sevī šīs īpašības un nebaidies uzņemties iniciatīvu!
Vairāk smaidi
Zviedrijas pētnieki atklājuši, ka smaids acumirklī padara mūs pievilcīgākus, turklāt, jo tas būs dabiskāks un izteiktāks, jo nosacīti skaistāki kļūsim. Turklāt smaidīšana padara pievilcīgākas arī skaistuma standartiem neatbilstošas sejas, tā acumirklī vairojot personības šarmu, uzsver pētnieki.
Iegādājies suni
Mičiganas Universitātes veiktā pētījumā noskaidrots, ka vīrieši, kam pieder suns, acumirklī šķituši pievilcīgāki, kā arī piemērotāki nopietnām un ilglaicīgām attiecībām sievietēm, kuras lasījušas konkrēto vīriešu personības aprakstus. Līdzīgs iespaids par sievietēm – suņu īpašniecēm radies arī vīriešiem, kā rezultātā pētījuma vadītāji secinājuši, ka cilvēki, kam pieder suns, kopumā šķiet laimīgāki, atvērtāki komunikācijai un nosvērtāki, tā palielinoties viņu valdzinājumam.
Laipnība
Pērn Ķīnā veiktā pētījumā, kurā piedalījās 120 dalībnieku, atklāts ka cilvēki, pirmo reizi redzot jaunas sejas, kā pievilcīgākas vērtē tās personas, kas viņiem jau iepriekš raksturotas kā laipnas, sabiedriskas, izpalīdzīgas un jaukas.
"Personības pievilcība ir saistīta arī ar ārējā izskata pievilcību, kā rezultātā jauks raksturs veido arī simpātisku seju, savukārt nepatīkama personība ietekmē arī ārējo izskatu, mazinot sejas vizuālo pievilcību," secinājis pētījuma autors Jans Zangs.