Foto: Privāts arhīvs

Par mazo meiteni Moniku iepriekš rakstījām gana daudz. Viņa sirgst ar smagu nieru saslimšanu, un meitenes vecāki nonāca domstarpībās ar Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS) par mazules ārstēšanas taktiku. Tagad Monika dzīvo mājās, mamma atgriezusies darbā un mazo auklē vecmāmiņa.

Jau ziņojām, ka Monikas vecāki, neapmierināti ar meitas ārstēšanas gaitu BKUS, bērnu no slimnīcas izņēma un bija devušies uz klīniku Lietuvā. Pēc atgriešanās Latvijā, meitenes ārstēšanu uzrauga nefroloģe no Viļņas klīnikas un ģimenes ārste.

Meitenes tētis Kaspars Kadzejs portālam "Cālis.lv" stāsta, ka meitene šobrīd jūtas ļoti labi, viņa kāri tver jebkuras zināšanas par pasauli, Monikai patīk dauzīties un daudz smaidīt. Neraugoties uz Bērnu slimnīcas mediķu iepriekš izteiktiem biedinājumiem, ka mazā saistībā ar imūndeficīta sindromu īpaši jāsargā no infekcijām, Monika kopā ar vecākiem bauda pavasari un apmeklē arī bērnu kultūras pasākumus.

Monika patlaban divas reizes nedēļā dodas uz Rīgas Dzemdību namu, kur viņai tiek ievadīta kārtējā albumīna deva. Pārējā laikā mazā dzīvo mājās kopā ar vecmāmiņu, jo viņas mammai Veronikai beidzies bērna kopšanas atvaļinājums, un mamma ir atsākusi darba gaitas. Tētis priecājas par Monikas mājās radīto "bardaku", kas ir pazīme, ka mazā jūtas ļoti labi.

Regulāri mazo mājās apmeklē ģimenes ārste, tiek nodotas analīzes, kas gan neesot labas, taču, kā atzīmē tētis Kaspars, Monika ir unikāls gadījums, un neviens ārsts to nespēj izskaidrot - meitene jūtas ļoti, ļoti labi, neraugoties uz sliktajām analīzēm, turpretim slimnīcā, kad viņa ik dienas saņēmusi lielu albumīna devu, mazā jutusies ļoti vārga.

Arī jautājums par albumīna nodrošināšanu par valsts budžeta līdzekļiem ir atrisināts, tāpat kā telpu jautājums. Albumīnu meitenīte saņem Dzemdību nama telpās, kas ir īpaši aprīkotas, lai izslēgtu jebkuru iespējamību iegūt kādu infekciju.

Par tālāko mazās ārstēšanu lēmumi no vecāku puses vēl nav pieņemti, pagaidām visi atgūstoties pēc slimnīcās pavadītā laika, tad arī ar ārvalstu speciālistiem vēlāk tiks lemts, kādus soļus spert, lai meiteni atveseļotu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!