<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/monkeymashbutton/">Gordon</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">cc</a>
Vairumam Latvijas iedzīvotāju ir grūtības savienot ģimenes un darba dzīvi. Darba slodze ir pārāk liela un darba devēju attieksmi par ģimenēm nedraudzīgu novērtē 63% Latvijas iedzīvotāju, liecina "Latvijas Radio 1 "Ģimenes studija" un "Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm" maijā veiktās aptaujas rezultāti.

Lai pievērstu uzmanību ģimenes un darba dzīves līdzsvara nozīmei laimīgas ģimenes veidošanā, un aktualizētu darba devēju, valsts un pašu strādājošo atbildību un aktīvu rīcību ģimenes stiprināšanā, aizsākta informatīvā akcija "Darbā bērni".

Gandrīz puse darbinieku, kuru ģimenē aug bērni, ir saskārušies ar negatīvu attieksmi no darba devēja puses. Visbiežākie tās iemesli ir darba devēju iebildumi pret vecāku prombūtni bērnu slimības laikā, nevēlēšanās dot brīvdienas ģimenei būtiskos dzīves brīžos – kā 1. septembris vai bērna piedzimšana, kā arī negatīva attieksme pret jaunajām māmiņām kā potenciālajām darbiniecēm, par to aptaujā norādījuši tās dalībnieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!