Vēl izsenis pastāv viedoklis, ka vislabāk bērnu laist pasaulē tieši vasarā. Kāpēc? Viss ir pavisam vienkārši – silts laiks, daudz vitamīnu un ātri žūstošas drēbītes. Protams, mūsdienās pēdējam aspektam lielas nozīmes nav, jo pieejamas modernās tehnoloģijas ar žāvētājiem veļas mašīnās un "elpojošas" autiņbiksītes. Tomēr pastāv vēl virkne citu pozitīvo aspektu, kādēļ bērniņa nākšanu pasaulē vajadzētu plānot tieši vasarā. Aplūkosim arī, kāds ir vasaras bērniņa psiholoģiskais raksturojums.

Vasaras bērniņu veselības lietas

Vasarā dzimušie bērni, jo īpaši vasaras otrajā pusē, attīstās daudz aktīvāk nekā citi mazuļi. To skaidro ar apstākli, ka pēdējos grūtniecības mēnešos topošā māmiņa daudz laika pavadījusi saulē, uzņemot D vitamīnu, kas nepieciešams pilnvērtīgai mazuļa attīstībai. Pēc tam, kad pasaulē nācis mazulis, arī viņš jāved pastaigās svaigā gaisā. Vēlamākais laiks šādām pastaigām ir no pulksten 9 līdz 11, jo tad saule vēl pārāk nekarsē.

Tāpat tiek uzskatīts, ka vasarā dzimušajiem bērniem ir daudz stiprāki kauli, nekā ziemā un pavasarī dzimušajiem. Vasara ir laiks, kad pieejami paši vērtīgākie produkti – dārzeņi un augļi, kas papildina barojošās mammas organismu ar daudz vitamīniem, ko ar krūts pienu uzņem jaundzimušais.

Zinātnieki esot pierādījuši, ka vasarā dzimušie bērni daudz retāk slimo ar onkoloģiskajām saslimšanām. Pirmais par to vēstījis kāds austrāliešu ārsts, bet vēlāk viņa uzskatiem pievienojušies arī ASV mediķi. Tāpat "saules mazuļiem" esot pavisam mazs risks saslimt ar astmu, dažādām alerģijām un cukura diabētu.

Tomēr viss nav tikai tik pozitīvs. Kāds zinātnieks no Telavivas universitātes mēģinājis noskaidrot, kā mazuļu veselību ietekmē viņa dzimšanas mēnesis, izpētot 300 000 cilvēku veselības stāvokli un nonācis pie ne visai iepriecinošiem secinājumiem. Pēc oftamologa Josses Mandelas domām, vasarā dzimušajiem mazuļiem pastāv risks slimot ar tuvredzību, kā arī viņiem par 24% ir paaugstināts risks slimot ar dažādām citām redzes problēmām nekā ziemā dzimušajiem bērniem. Tuvredzības risku ārsts skaidro ar to, ka vasarā dzimušie mazuļi ir vairāk pakļauti spilgtiem saules stariem.

Bērniem, kuri dzimuši vasaras sākumā, dzimšanas svars mēdz būt par aptuveni 30 gramiem mazāks nekā citiem, jo augļa sākuma attīstības periods bijis ziemā. Šajā laikā topošās māmiņas ēdienkarte nav tik daudzveidīga un vitamīniem bagāta. Jaundzimušā samazināts svars savukārt var būt par iemeslu infarktam pieaugušā vecumā. Turpretim vasarā dzimušie vidēji ir par puscentimetru garāki nekā citos gadalaikos dzimušie.

Savukārt kas attiecas uz imunitāti, nav vērts pārdzīvot par to, ka vasarā dzimušajiem bērniem neizstrādājas tā sauktā dabiskā imunitāte, kā tas ir mazuļiem, kas dzimuši ziemā. Viss ir koriģējams. Lūk, kas jādara, lai nostiprinātu mazuļa imunitāti – gaisa peldes. No piecām līdz 10 minūtēm ļaujiet mazulim kailam padzīvoties. Gaisa temperatūrai jābūt no plus 18 līdz 22 grādiem pēc Celsija. Tāpat vēlams katru dienu mazo novannot un raudzīties, lai gaiss telpās tiktu pietiekami mitrināts un vēdināts.

Vasarā vēlams mazo iespējami biežāk atstāt bez autiņbiksītēm, tās kā obligātas var izmantot vien pastaigu laikā un miegā. Ja neesat gatavi iztikt bez autiņbiksītēm, tad vasaras laikā tās jāmaina vismaz astoņas reizes dienā.

Bērna apģērbam vasarā jābūt ļoti vieglam, plānam, vislabāk no kokvilnas auduma. Cepurīti bērnam var uzlikt tikai pēc ūdens peldes, protams, ja vien mazulis neatrodas tiešos saules staros, taču jaundzimušajiem atklātā saulē gan nevajadzētu atrasties.

Vēl viena īpašība, kas raksturīga vasarā dzimušajiem bērniem, - viņiem nepieciešams vairāk uzņemt šķidruma, tādēļ mazulis biežāk jāliek pie krūts vai arī jādod padzerties ūdens.

Ja tavs mazulis dzimis vasarā, tad uz pavasara pusi jau būs gatavs spert pirmos solīšus, bet pavasaris ir labākais laiks pastaigām. Tādēļ ar pārliecību var teikt, ka bērna dzimšanai vasara ir vislabākais laiks.

Vasarā dzimušo bērnu psiholoģiskais novērtējums

Cilvēki, kuri dzimuši vasarā, ir ļoti emocionāli un nekautrējas arī to izrādīt. Taču šī emocionalitāte nemaz netraucē apkārtējiem, gluži pretēji – citi burtiski bauda viņu "siltumu". Viņu iekšējais spēks pievelk gandrīz visus. Vasarā dzimušie mīl atrasties sabiedrībā. Bieži viņi kļūst par politiķiem.

Tie, kuriem dzimšanas diena jāsvin vasarā, no citiem atšķiras ar milzu pacietību, neatlaidību. Viņi vienmēr tiecas sasniegt rezultātu, novedot lietas līdz veiksmīgām beigām. Taču, lai cik tas nebūtu dīvaini, vasarā dzimušo bērnu sekmes skolā nav visai spīdošas. Statistikas dati liecina, ka vasarā dzimušo skolēnu eksāmenu rezultāti bieži vien ir daudz sliktāki nekā viņu ziemā vai pavasarī dzimušajiem vienaudžiem. Šī statistiskā izpēte veikta Lielbritānijā.

Bērni, kuri dzimuši jūnijā, atšķiras ar īpašu piesardzību. Jūlija bērni var būt nepacietīgi un nesavaldīgi, var būt visai neatkarīgas dabas. Augustā dzimušie ir enerģiski, neatlaidīgi un spītīgi.

Vasarā dzimušie vīrieši un sievietes iemīlas kaislīgi un arī mīl karsti. Taču viņu mīlestība un kopdzīve, kas sākusies karstasinīgi, ātri izplēn. Ilūzijas sabrūk, pasaka pārvēršas pelēkā ikdienā. Vasarā dzimušo cilvēku mīlestībai nav ilgs mūžs – divi vai trīs gadi, pēc kā jūtas ātri atdziest. Bet laulība, ja tā tiek saglabāta, tad tikai ieraduma pēc, jo tā ir pieņemts.

Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem best-mother.ru un novorozhdennyj.ru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!