2015. gada sākumā Vides izglītības fonds aicināja aktīvos un zaļi domājošos jauniešus piedalīties programmas "Jaunie vides reportieri" (JVR) konkursā ar rakstiem, fotogrāfijām un video, kas vēsta par dažādām vides problēmām, ar kurām jaunieši ir saskārušies. Saņemtos darbus izvērtēja nacionālā žūrija, no kuriem labākie tika izvirzīti starptautiskajam JVR konkursam.
2015. gada starptautiskā JVR konkursa darbus vērtēja eksperti no FEE (Foundation for Environmental education) valdes, UNEP (Apvienoto Nāciju Vides programmas), UNESCO un IIEEE (Starptautiskā Rūpnieciskās un Vides Ekonomikas institūta), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. 3 910 darbi tika iesniegti nacionālajiem konkursiem 24 JVR dalībvalstīs. No šiem starptautiskās žūrijas izvērtēšanai tika izvirzīti 120 darbi.
Savā vecuma grupā, video kategorijā par uzvarētājiem ir atzīti Mārtiņš Mozga un Mārtiņš Seleckis no Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas. Žūrija atzinīgi novērtējusi puišu filmēšanas prasmi un uzsvērusi, ka gudrā veidā pielietota mūzika un iesaistīti skolasbiedri. Visi uzvarētāji saņems sertifikātus un balvā tehnisko ekipējumu, kas noderēs turpmākajā darbā.
"Lai ilgtspējīga attīstība kļūtu par realitāti, jauniešiem jābūt vajadzīgo pārmaiņu centrā. Šodienas patērātāji, rītdienas lēmumu pieņēmēji – tieši jaunieši noteiks mūsu panākumus. Jauno vides reportieru konkursa uzvarētāji pārstāv potenciālos pārmaiņu veicinātājus. Caur viņu vārdiem, fotogrāfijām un video, mēs redzam, kā iedvesmot pārmaiņām. Apsveicam visus uzvarētājus, un arī visus, kas piedalījās. Mums ir vajadzīga jūsu energija, lai stātos pretī nākotnes izaicinājumiem!" - tā pēc konkursa noslēguma iespaidos dalās starptautiskās žūrijas pārstāve Garete Klarka (UNEP).
Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem vecumā no 12 līdz 21 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas, piedāvāt risinājumus un meklēt atbildes gan uz saviem, gan sabiedrības interesējošiem jautājumiem, izmanojot kvalitatīvās žurnālistikas metodes. Programmas mērķis dalībniekiem ir izpētīt vides problēmas vietējā mērogā un ziņot par iespējamajiem risinājumiem, izmantojot vietējos medijus, dažādus sociālos tīklus, pasākumus un izstādes, lai sasniegtu auditoriju, kas nozīmē jauniešu iesaistīšanos un savu ideju īstenošanu.
Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.