Sapņi visos laikos tikuši tulkoti un skaidroti, bijušas atvērtas pat speciālas skolas, kurās cilvēki varējuši apgūt sapņu skaidrošanas zinības, lai iegūtās zināšanas izmantotu nakts vēstījumu atšifrēšanā.
Visbiežāk ar sapņu tulkošanu mums asociējas neirologa, psihiatra un psihoanalīzes pamatlicēja Zigmunda Freida vārds, savukārt, tie cilvēki, kuri uzskata, ka cilvēku veido ne tikai miesa un kauli, bet arī dvēseles garīgie pirmsākumi, jau pašu sapņu eksistēšanas faktu uzskata par pierādījumu tam, ka pastāv kādas "smalkākas" pasaules, uz kurām dvēsele dodas lakā, kad cilvēka ķermenis guļ.
Tā kā viss šajā pasaulē ir lielākā vai mazākā mērā saistīts, tad tas, kas notiek "smalkajā" pasaulē, kaut kādā veidā attiecas arī uz reālo pasauli – reizēm biedējot, reizēm brīdinot par gaidāmajiem notikumiem un reizēm sakot priekšā, kā atrisināt kādu jautājumu.
Sapņus var iedalīt četrās kategorijās jeb tipos. Lūk, īss skaidrojums un ieskats katrā no tiem!
Pirmais sapņu tips - redzēto nav iespējams atcerēties
Pamostoties jūs nevarat atcerēties, ko tieši sapņojāt, priekšstats ir izplūdis un miglains.
Visbiežāk šāda tipa sapņi neko nenozīmē un vienkārši atspoguļo jūsu noskaņojumu dotajā brīdī. Tomēr, ja sapnis bijis vairāk ar negatīvu ievirzi, kas var izpausties kā, piemēram, nesaprotamas trauksmainas izjūtas pēc pamošanās, tad tomēr dažas tuvākās dienas vajadzētu būt uzmanīgākam un ievērot zināmu piesardzību, pieņemot nozīmīgus lēmumus vai uzsākot jaunus projektus un sadarbību.
Ja trauksmainais sapnis atkārtojas vairākas reizes un nelāgās priekšnojautas turpinās, iespējams, var palīdzēt gultas pārbīdīšana vai galvgaļa samainīšana ar kājgali, kā arī pievēršanās rūpīgākai sevis analīzei, lai noskaidrotu, kas ikdienas dzīvē radījis nelāgās sajūtas un bailes.
Otrais sapņu tips - spilgtas detaļas
Jūs spilgti atceraties kādas sapnī redzētas detaļas, bet nevarat atcerēties visu sapni pilnībā.
Šis ir pats vienkāršākais variants. Atveriet jebkuru sapņu grāmatu un lasiet! Tiesa, jāņem vērā, ka skaidrojumi dažādās sapņu skaidrošanas vārdnīcās var stipri atšķirties, tāpēc varat pārlūkot dažādus avotus. Vienkāršajiem sapņiem ir tendence piepildīties aptuveni nedēļas laikā, tāpēc, salīdzinot un pētot, jūs drīz vien iegūsiet skaidrību, kurš no sapņu tulkiem bijis visprecīzākais un jums piemērotākais.
Jāpiebilst, ka nav izslēgts, ka jums ar laiku izveidosies pašiem sava sapņu un to tulkošanas grāmata un jūs jau ar garantiju zināsiet, ka tad, kad sapņi, piemēram, redzat suņus, tad drīzumā ciemos negaidīti ieradīsies draugi.
Trešais sapņu tips - nosapņotais šķiet reāls un to ir viegli atcerēties
Jūs nosapņojāt kaut ko ļoti reālu un sakarīgu, gluži kā dzīvē. Un visu līdz pēdējai niansei sīki un smalki atceraties.
Šis ir viedais sapnis. Noteikti pierakstiet to, ko nosapņojāt, izceļot galveno un svarīgāko. Tad pievērsieties niansēm, tās apdomājot un analizējot. Var gadīties, ka šādā sapnī ir atspoguļots pilnīgi reāls turpmāko notikumu attīstības scenārijs. Šādi sapņi var norādīt arī uz tām svarīgajām lietām, kurām būtu nepieciešama lielāka uzmanība no jūsu puses.
Ceturtais sapņu tips - labākās fantastikas filmu tradīcijas
Ir nosapņots kaut kas pilnīgi nereāls fantastikas filmu labākajās tradīcijās – troļļi, fejas, ciklopi, pasaules gals utt.
Šāda tipa sapņus tulkot ir visgrūtāk. Diez vai kādā sapņu grāmatā izdosies atrast sapnī redzētos mistiskos tēlus. Tomēr, neraugoties uz to, šāda veida sapņi ietver ļoti daudz personiska rakstura informācijas.
Sapņus – alegorijas tulko, piemērojot skaidrojumus konkrētai personībai un konkrētai situācijai. Jāmēģina atzīties sev tajā, ko tieši jūs konkrētajā brīdī gribat panākt un no kā baidāties, kā arī pameklēt slēptās sakarības starp sapnī redzētajiem personāžiem ar reāli dzīvē sastopamajiem.