"Pirmdien ar bērnu izlēmu apmeklēt jaunatklāto Grīziņkalna parka rotaļu laukumu. Laukums ļoti interesants un tāds, kā citur nav. Un šī, iespējams, arī ir kļūda, jo citos laukumos ir padomāts par bērnu drošību, šeit diemžēl bija šoks, ieraugot, ka bērni ložņā pa konstrukcijas jumtu, lienot, kāpjot, rāpjoties, ar pirkstiem aizķeroties vien aiz savienojumiem vai skrūvēm!
Ja šiem bērniem būtu bijuši līdzi vecāki, es noteikti pieietu klāt un aprunātos, bet tā bija grupa ar vienu sievieti, kas viņus centās pieskatīt, iespējams, no bērnunama, viņa skraidīja gan uz mazo laukumiņu, gan baseinu, gan pakaļ mazākajiem, kamēr pārējie darīja ko grib. Vēlējos noskaidrot - uzceļot šādu laukumiņu, kā ir domāts par drošību, lai bērni nevarētu uzrāpties uz jumtiem un dauzīties? Kam domātas kameras? Tur bija tik daudz mirkļu līdz nelaimes gadījumam! Vienā reizē uz dzeltenā jumta atradās četri bērni, uz otra jumta viņi spēlēja ķerenes. Tas viss izskatījās vienkārši briesmīgi. Lūdzu izskatīt šo gadījumu, kamēr nav noticis nelaimes gadījums," mums vēsta Ingūna.
Par drošību atbild vecāki - tā norāda Rīgas pašvaldība
"Bērnu laukumu konstrukcijas izveidotas atbilstoši drošības standartiem. Iekārta ir Eiropā sertificēta, gumijas segums - drošībai un bērnu rotaļu laukuma iekārta ir atbilstoša augstuma. Par to, vai bērni neizmanto konstrukciju tai neparedzētā veidā, atbildība ir jāuzņemas vecākiem vai personām, kas bērnus pieskata, jo drošības kameras ir paredzētas kriminālu un administratīvu pārkāpumu konstatēšanai un novēršanai. Jāpiebilst, ka tuvākajā laikā pie lielākajiem objektiem parkā (rotaļu laukuma un baseina) tiks arī izvietotas norādes par to, kā šie objekti ir pareizi izmantojami un kādas darbības aizliegts veikt," atbildi sniedz Rīgas domes pārstāvis Viktors Smirnovs.