PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Perfekcionists - cilvēks, kuram visu gribas izdarīt izcili, šim cilvēkam ir grūti atslābt, jo pārāk jāuztraucas par to, vai viņš būs pietiekami labs vai laba citu acīs. Alternatīva perfekcionismam ir dzīve, kuras kvalitāte tiek mērīta ne tikai sasniegtajos rezultātos, bet arī spējā izbaudīt procesu. Vieglums ļauj mīlēt sevi un dzīvi arī starpposmā, kad aizelsušies skrienam no punkta A uz punktu B. Atceries, ka ar garšīgām kotletēm un tīri izmazgātu grīdu mīlestību nenopelnīsi, tā uzsver trīs bērnu - septiņus gadus vecās Elizabetes, piecus gadus vecā Kristofera un divus gadus vecās Katrīnas mamma, sieva, filozofe un geištaltterapeite Elīna Zelčāne, kura nupat lasītājiem dāvājusi savu pirmo grāmatu "No perfekcionisma uz mīlestību".

Ideāls ir tikai māns, kurš realitātē nav sasniedzams. Pat ja uz īsu mirkli šķiet, ka esam sasnieguši virsotni, tajā nav iespējams noturēties. Tiecoties pēc ideāla, mēs zaudējam kontakta kvalitāti ar otru, jo esam pārāk aizņemti ar sevi un savu uzstādījumu. Savukārt, ja mums neizdodas sasniegt savus iedomātos standartus, mēs slīgstam vainas apziņā un arī šajā gadījumā esam vairāk koncentrēti uz sevis sodīšanu, nevis patiesu kontaktu ar otru.

Elīna savā grāmatā atklāti stāsta par sevi, par to, ka arī viņa ilgu laiku centusies būt ideāla mamma un sieva. Bet tikai pēc trešā bērna piedzimšanas pār viņu nākusi atklāsme, ka jādzīvo nedaudz citādi - vieglāk. Tagad viņa uzskata, ka "nevis zināšanas mūs padara par labākām mammām un sievām, bet gan mīlestība. Necentieties visu izdarīt perfekti, bet esiet paši. Mīliet savus tuvākos un esiet patiesāki. Visa bērnu audzināšana ir otršķirīga, primārā ir mīlestība. Protams, bērniem ir nepieciešamas robežas un noteikumi, taču galvenais ir mīlestība," tā grāmatas atvēršanas svētkos sacīja Elīna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!