<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/donnieray/">Donnie Ray Jones</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>

Tie bērni, kuri ir pārāk kaprīzi ēdiena izvēlē, var piedzīvot psiholoģiskas grūtības pieaugušā vecumā, uzskata ASV dietologi. Bērna kaprīzes ēšanā rada galvassāpes ne tikai mammai, kura ir norūpējusies. Šī iezīme var būt kā liecinieks par iespējamiem traucējumiem bērna psihiskajā veselībā, tādēļ pārāk lielu izvēlīgumu ēdienā nedrīkstētu atstāt bez uzmanības, raksta portāls Telegraph.co.uk

Tie vecāki un ārsti, kuri uzskata, ka kaprīzes pie galda ir tikai kārtējā mazuļa attīstības fāze, kas kļūstot vecākam, pazudīs, kļūdās, uzskata amerikāņu dietologi.

Saskaņā ar ASV veiktu pētījumu, kura rezultāti publicēti žurnālā Pediatrics, šī problēma – bērna kaprīzā ēšana – sastopama katram piektajam bērnam. Analizējot datus, kas apkopoti par vairāk nekā 3000 bērnu vecumā no diviem līdz sešiem gadiem, zinātnieki secinājuši, ka 20% no šiem bērniem ir pārāk izvēlīgi ēdiena ziņā.

Šo grupu zinātnieki iedala vēl divās apakšgrupās: pirmajā ietilpst aptuveni 18% bērnu, kuriem ir slikta apetīte, bet otrajā – aptuveni 3% bērnu, kuri ir tik izvēlīgi ēdiena ziņā, ka pat atsakās ēst pie kopējā galda. Kā uzsvērusi pētījuma vadītāja Nensija Cukera, šeit tiek runāts nevis par vienkārši izlutinātiem bērniem, kuri mēdz cūkoties ar ēdienu, bet par daudz daudz smagākiem gadījumiem, kad bērni atsakās no vairuma produktu, bez kuriem normāla viņu attīstība un veselība nav iedomājama.

Uztura speciālisti secinājuši, ka izvēlīgums ēdienā ir tieši saistīts ar paaugstinātu trauksmi un depresiju. Speciālistu slēdziens ir pavisam vienkāršs – kaprīzes pie galda nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bez ievērības, jo īpaši, ja tās saistītas ar citām problēmām: paaugstinātu bērna uzbudinātību, agresivitāti vai gluži pretēji – lēnīgumu, apātiju. Jo ātrāk tiks izzināts, kādēļ bērns tā uzvedas, jo lielākas iespējas, ka bērns kļūst mierīgāks, nosvērtāks arī pieaugot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!