sieviete lūpas saulesbrilles prieks
Foto: Shutterstock

Pierasts, ka par vēlmi sauc cilvēka izteiktu vārdu sakopojumu un domas, taču jāatceras, ka tas attiecas arī uz mūsu uzvedības modeļiem. Šai sakarā, skaidrojot, kā panākt savu vēlmju piepildījumu, festivāla "Helsus" dalībnieks, dziednieks Mārtiņš Geida uzsver, ka ar vēlmi nepietiek - ir attiecīgi jārīkojas.

Ne tikai domā, bet arī dari

Geida ir pārliecināts, ka vieglu risinājumu nav. "Vienmēr sākumā jāizdzer rūgtais trauks, un tikai pēc tam nāk saldais nektārs," uzsver dziednieks.

Mūsdienās plaši pazīstama sistēma, kuru pielieto materiālo vēlmju sasniegšanai, to sauc par afirmācijām jeb pozitīvajiem apgalvojumiem, programmām. "Bieži vien cilvēki maldīgi domā, ka tikai ar apgalvojumu palīdzību var mainīt savu dzīvi.

Tas ir radies, jo pasaulē diezgan noturīgas pozīcijas ir koncepcijai, ka viss ir ilūzija, viss ir galvā, tāpēc daudzas darbības netiek realizētas vai tām vienkārši nepievērš vajadzīgo uzmanību. Piemēram, cilvēks saka "Es esmu vesels" un domā, ka viņš tāds arī būs. Protams, tā ir labāk, nekā sūdzēties par savu dzīvi, bet veselība ir atkarīga no daudziem faktoriem, kurus neievērojot var sev stāstīt, ka esmu vesels, cik ilgi grib," stāsta Geida.

Piemēram, ja cilvēks saka: "Es negribu slimot!", tiek veidots bloks, jo nav norādīts virziens, kurā plūst enerģijai. Tāpēc pavisam cita nozīme ir apgalvojumam "Es gribu būt vesels!"

Lai būtu patiesi veseli, mums jāveic praktiskas darbības, ievērojot pareizu dienas režīmu, lietojot veselīgu uzturu un pievēršot uzmanību domu, darbu un vārdu kultūrai.

Dziednieks ir pārliecināts, ka cilvēku, kurš balstās tikai apgalvojumos, bet neko nedara, lai tos piepildītu, var saukt par nesaprātīgu. To viņš salīdzina ar situāciju, ja kāds sēdētu automašīnai pie stūres un domātu, ka tā pati aizbrauks, kā un kur vajag.

Ja tomēr šī iedvesmas forma tiek izmantota, tad apgalvojumam ir jābūt pozitīvam, apstiprinošam, jo tas dod iespēju saņemt vai pielietot enerģiju, lai šī vēlme varētu piepildīties.

"Piemēram, ja cilvēks saka: "Es negribu slimot!", tiek veidots bloks, jo nav norādīts virziens, kurā plūst enerģijai. Tāpēc pavisam cita nozīme ir apgalvojumam "Es gribu būt vesels!" – šajā variantā cilvēkam radīsies ticība, kurai pieaugot radīsies apņemšanās un pārliecība, ka tas viss ir iespējams. Kad ir apņemšanās un pārliecība, tad sākas aktīva darbība, lai varētu piepildīties veselības programma – cilvēks dara visu iespējamo, lai sasniegtu iecerēto," skaidro Geida.

Zemūdens akmeņi - dzīves eksāmeni

Dziednieks uzsver, ka ar pieri sienā nav jāskrien, jo tad var rasties dažādi sarežģījumi. Lietas, kuras mums ir paredzētas, nāk viegli, bez īpaša trokšņa un piepūles. Zināmi pūliņi ir jāpieliek sevis attīstīšanā, bet arī šajā jomā nevajagot pārcensties. Liktenis ir paredzējis dažādus pārbaudījumus un eksāmenus, kuri katram no mums ir jāiet cauri. Un visi eksāmeni lielākoties ir saistīti ar negaidītiem notikumiem un situācijām - tie ir zemūdens akmeņi.

"Bieži vien tas notiek, kad cilvēkam jau ir labs darbs un viņam piedāvā vēl labāku, cilvēkam jau ir labs dzīvesbiedrs, taču viņam liekas, ka ir kāds vēl labāks. No sava likteņa neaizbēgsi, eksāmeni būs jānokārto. Tātad, katram savs āķis, savs eksāmens. Ja to nenokārto, katru reizi grūtības kļūst arvien smagākas," stāsta dziednieks.

Pēc Geidas domām, lai izvairītos no problēmām nākotnē, vajadzētu atteikties no tās laimes, kura cilvēkam uzgāžas, kā sniegs uz galvas. Lietas, kuras mūsu dzīvē uzreiz rada laimes sajūtu un vēlmi šo laimi izbaudīt, ilgstošā laika periodā prasīs augstu maksu. Kamēr nesapratīsim, ka īstā laime slēpjas savas būtības dziļumos, nevis ārējā pasaulē, tikmēr pamācošās situācijas atkārtosies.

No sava likteņa neaizbēgsi, eksāmeni būs jānokārto. Tātad, katram savs āķis, savs eksāmens. Ja to nenokārto, katru reizi grūtības kļūst arvien smagākas.

Nedzīvo nākotnē

Ja cilvēks kaut ko ļoti, ļoti vēlas, tad viņš to iegūst, tikai tas notiek uz savas pagātnes uzkrājumu rēķina, kas noteikti atspoguļosies kā iztukšītis nākotnē. "Vēlme dzīvot nākotnē – iegūt māju, mašīnu, apprecēties – atņem spēkus un enerģiju šo vēlmju realizācijai tagadnē.

"Lai atrastu labu vīru, sievietei vajag izkopt sievišķās īpašības, nevis meklēties. Ja grib labu darbu, tad uzmanību vajag koncentrēt uz savu iekšējo un ārējo attīstību, tad arī darbs būs, taču, ja karjera tiek virzīta, kāpjot pār līķiem, tad tas nozīmē vien milzīgu garīgu un enerģētisku regresu. "Es gribu" ved uz regresu, nevis uz progresu," ir pārliecināts dziednieks.

Darbība nes augļus

Geida uzskata, ka ikviena vēlme realizējas darbībā. Atkarībā no tā, kādi būs šīs darbības augļi, cilvēks saņems atbildes reakciju. Ja veidojas ļaunums, tad cilvēks cieš, jo ir pamats, lai citu cilvēku vēlmes, negatīvās domas realizētos attiecībā uz viņu.

Dziednieks vairākkārt savā praksē ir pārliecinājies - ja mēs izstarojam apkārtējā pasaulē kādu noteiktu vajadzību, tad noteikti būs kāda cita cilvēka vēlme uz to atsaukties. "Cilvēka enerģētiskais domu un vēlmju spēks var būt tik liels, ka mazās un sīkās ieceres realizējas tūlīt pat. Piemēram, tu iedomājies, ka gribi kādam cilvēkam piezvanīt un tas otrs jau zvana pats. Mūsu vēlmju un domu laikā notiek iedarbība uz konkrētā cilvēka enerģētisko lauku, un viņam iešaujas galvā doma "Vajag piezvanīt tam un tam, sen neesam runājuši", kura uzreiz tiek izpildīta," stāsta Geida.

Kamēr nesapratīsim, ka īstā laime slēpjas savas būtības dziļumos, nevis ārējā pasaulē, tikmēr pamācošās situācijas atkārtosies.

Dziednieks iesaka apvienot domas ar darbiem un katru rītu priecāties par to, ka sākusies jauka un brīnišķīga diena un ka mums ir dota vēl viena diena šajā dzīvē. Ja tāda doma galvā neienāk, tad vajag darīt visu iespējamo, lai katrā savas dzīves brīdī atrastu savu iekšējo laimes sajūtu.

Dziednieku Mārtiņu Geidu varēs satikt festivāla "Helsus" sarunu stūrītī 22. augustā ar lekciju "Sevis apzināšanās zinātne". Plašāku informāciju par pasākumu meklē www.helsusfestival.com!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!