Perceptions of Perfection
Foto: Perceptions of Perfection

Nav noslēpums, ka sabiedrībā valdošie skaistuma standarti dažādās pasaules valstīs ir pat ļoti atšķirīgi. Šai sakarā Lielbritānijā realizēts īpašs projekts Perceptions of Perfection, kurā 18 valstu grafiskie dizaineri koriģējuši vienu fotoattēlu, izmantojot programmu Photoshop un pielāgojot to katra pārstāvētās valsts izpratnei par sievietes skaistumu.

Projekta mērķis bijis labāk izprast dažādu valstu atšķirīgās kultūras un to iedzīvotāju mentalitātes ietekmi uz cilvēku uzskatiem par skaistuma standartiem, kā arī piefiksēt, cik maza patiesībā ir šo skaistuma standartu saistība ar realitāti.

Kamēr atsevišķi attēli koriģēti vien nedaudz, oriģinālajā fotogrāfijā redzamās sievietes auguma formas padarot slaidākas vai nedaudz apaļākas, izceļot gurnus un krūtis, lielākajā daļā attēlu redzama teju cita sieviete, mainoties ne tikai auguma aprisēm, bet arī tā garumam, proporcijām, sejas pantiem un matu krāsai.

Piemēram, Ziemeļu, Dienvidu un Centrālmerikas valstīs sievietes augums tika pārveidots, radot pārspīlētu smilšu pulksteņa siluetu, savukārt Eiropas un Āzijas valstu grafiskie dizaineri ievērojami samazināja modeles aprises, kā rezultātā sievietes ķermeņa masas indekss reālajā dzīvē būtu bīstami tuvs 17,5 punktiem, kas raksturīgs anoreksijas slimnieku ķermeņa masas indeksam.

Jāpiebilst, ka projekta autori, fiksējot koriģēto attēlu dažādību, veikuši arī iespējamo pārveidotās sievietes ķermeņa masas indeksa un svara analīzi, pielāgojot to konkrēto valstu skaistuma standartiem un brīžam gūstot pat šokējošus rezultātus.

Piemēram, Ķīnā 165 centimetrus garā sieviete, kas atbilstu valdošajiem skaistuma standartiem, svērtu vien 46 kilogramus, viņas ķermeņa masas indeksam esot bīstami pazeminātam (vien 17 punktu). Savukārt Spānijā ideālās sievietes svars ir 69 kilogrami un ķermeņa masas indekss – 35,5 punkti.

Plašāks ieskats svara un ķermeņa masas indeksa rādītājos katrai valstij pieejams šeit.

Jāpiebilst, ka oriģinālā fotoattēla korekciju veica sievietes, projekta autoriem vēloties piefiksēt, kā un cik spēcīgi sabiedrībā valdošie stereotipi par ideālā auguma formām ietekmē daiļo dzimumu.

Vairāk informācijas par projekta norisi lasi šeit!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!