Foto: Publicitātes attēls
Bērnu zinātkāre ir īpašība, kas vecākus dara lepnus un priecīgus, bet vienlaikus arī dzen izmisumā: kā lai kvalitatīvi nodarbina jaunos kāpēcīšus? Un vēl jau ir tie brīži, kad par kaut kādiem grēkiem mīlošie vecāki bērnam ir lieguši pieeju elektroniskajiem izklaides rīkiem – datoram un telefonam –, bet bērns nav radis darboties viens pats. Kā vienlaikus izklaidēt un izglītot? Iespējams, labs palīgs varētu būs nule kā iznākusī grāmata "365 dabaszinību eksperimenti".

Katra gada diena piepildāma ar interesantiem darbiņiem. Turklāt bērns, kurš ir attīstījies tik tālu, ka spēj pats izlasīt pāris lapu teksta, ar šo grāmatu var darboties pats, vecākus palīgā saucot vien īpašos gadījumos.

Šie eksperimenti, kuros izmantojamas dažādas sadzīviskas lietas un piederumi, bērnu ne tikai izklaidēs, bet viņš gluži nemanot iemācīsies arī lielu daļu pamatskolā noderīgu zināšanu: te apkopoti un vieglā veidā apgūstami dabaszinību, ķīmijas un fizikas pamati. Kristālu audzēšana, slieku māja, košas krāsu puķes, ūdensstaigātāji un gaisa pūķi, pirkstu nospiedumu, neredzamā tinte un ēnu spēles, statiskā elektrība, burbuļu gatavošana, griešanās spēks un refleksu reakcijas, krāsošana un balināšana, gaisma un varavīksne, skaņas spēks un vēja gaitas... Katram eksperimentam ir klāt īss, kodolīgs paskaidrojums, kas un kā šai konkrētajā eksperimentā darbojas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!