Sieviete
Foto: Shutterstock
Mēs visas gribam būt nevainojamas, veiksmīgas un paveikt tik daudz, cik vien 24 stundās ir iespējams izdarīt. Un tomēr nemitīgi sūdzamies par laika un enerģijas trūkumu, vēloties, kaut varētu paveikt plānotās lietas krietni ātrāk. "Es gribētu, lai man ir vairāk enerģijas", "Kaut man būtu vairāk laika". "Ja vien es varētu atlicināt brīvu brīdi vēl šai nodarbei"… Visticamāk, šīs frāzes tavā ikdienā atskan regulāri, tai pat laikā tev paveicot vien pusi no plānotā, vai ne?

"Pārstāj sevi šaustīt! Tu esi ceļā uz savu mērķi un tam tuvojies maziem solīšiem. Pie cerētā nonāksi pakāpeniski, nevis uzreiz." Autors nezināms

Tātad ikvienam no mums ir savi sapņi, pēc kuriem tiecamies, un projekti, ko vēlamies realizēt. Jāņem vērā, ka visas mūsu ieceres sākas mūsu prātā, dzimstot idejām. Pareizi noskaņojot savu prātu, mēs spēsim paveikt visu, ko vēlamies, iemācoties saplānot savu laiku tā, lai tas tiktu izmantots pēc iespējas lietderīgāk.

Protams, sākotnēji tas var šķist sarežģīti, taču, ja liksi lietā pāris noderīgu padomu, ko sniedz bloga "You Perfect" autore Sira Maseti, un smelsies mūsu pieredzē gūtās atziņas, ceļš pretim panākumiem būs krietni vieglāks un tavs solis – raitāks.

Kā attīrīt savu prātu no liekām domām, emocijām un negācijām?

"Ja tavs prāts būs tukšs, tu piedzīvosi visbrīnišķīgākās lietas. Tavam prātam vienkārši jābūt atvērtam!" Šunru Suzuki

Lai koncentrētos noteiktam darbam, svarīgākais ir atbrīvoties no visiem blakusfaktoriem, kas varētu novērst tavu uzmanību no konkrētā pienākuma izpildes. Šai gadījumā runa ir ne tikai par tādiem uzmanības novērsējiem kā internets, televīzija vai kolēģe, ar ko tik ļoti gribas papļāpāt par brīvdienās piedzīvoto, bet arī par ikdienas raizēm un stresu, kas mums neļauj koncentrēties, prātam liekot klejot, domājot par neskaitāmām lietām vienlaikus.

Protams, tas skan vienkārši – domāt mazāk un darīt vairāk. Bet kā to paveikt realitātē? Kā skaidro grāmatas "Getting Things Done" autors Deivids Alens, viens no efektīvākajiem veidiem, kā to paveikt, ir veidot dažādus sarakstus ar ieplānotajiem pienākumiem.

Sastādi "to do" sarakstus gan darba dienai, gan laikam, ko pavadīsi mājās, tā nodrošinot sev uzskatāmu veicamo pienākumu plānu. To regulāri aplūkojot, būs vieglāk koncentrēties uz plānotajiem darbiem, lai pēc iespējas ātrāk izbaudītu prieku par kārtējo nosvītroto uzdevumu.

Kā neaizmirst par sapņiem?

"Ja spēj par to sapņot, tu spēj to arī sasniegt." Volts Disnejs

Ikdienas steigā, aizņemtībā un stresā patiesībā tikai viena lieta ļauj mums nezaudēt prātu. Tie ir sapņi. Mērķi, ieceres, nākotnes vīzija, plāni… Vari tos dēvēt, kā vēlies. Jebkurā gadījumā tās ir ambīcijas un mērķtiecība, ko jūti sevī mostamies, lai paveiktu kārtējo uzdevumu, turklāt pēc iespējas labāk.

Ja vēlies sasniegt cerēto, neliedz sev iespēju sapņot! Tā nav tukša laika šķiešana vai nelietderīga darbam veltīto minūšu izniekošana. Vizualizē savus sapņus, plāno, kā tos realizēt, un neatlaidīgi tuvojies saviem mērķiem. Šai apņēmībai un domu skaidrībai tevī vajadzētu būt ik dienas. Jau mostoties un atverot acis, pārcilā prātā dienas uzdevumus, kuru realizēšana ļaus tuvoties tavām iecerēm!

Pie kā ir vērts piestrādāt?

"Par tavu svētvietu var kļūt jebkura vieta, kur sevi atradīsi atkal un atkal." Džozefs Kempbels

Nav noslēpums, ka nereti sabiedrības spiediens, ko izjūtam, tiecoties būt nevainojamas mātes, lieliskas sievas un valdzinošas sievietes, ir ne tikai pārāk liels, bet pat absurds. Ja esi pieķērusi, ka ļaujies tā ietekmei, pienācis laiks izvērtēt savas vērtības un principus. Ikdienā nav iespējams paveikt visu. Jo ātrāk to sapratīsi, jo labāk, tāpēc ir vērts apdomāt, kam veltīt visu savu enerģiju un kam – tās daļu.

Atsakies no centieniem gluži kā ar bumbiņām žonglēt ar savu ģimenes dzīvi, karjeru un pašas personības attīstīšanu. Visticamāk, tavi centieni būt supersievietei rezultēsies vien ar pašas izdegšanu, attiecību pasliktināšanos un apjausmu, ka ierastais dzīves modelis, ko tik rūpīgi esi būvējusi, vienkārši nestrādā.

Lai pasargātu sevi no sāpīgas piezemēšanās uz sēžamvietas un centieniem atjaunot ierasto līdzsvaru, kas, kā zināms, saglabāsies vien īsu laiku, iemācies būt egoistiskāka! Bez vainas apziņas velti vairāk laika sev un reizi par visām reizēm atbrīvojies no maniakālās vēlmes pagūt visu. Mūsu dzīves garša neslēpjas spējā to noskriet kā sprintu, patiesībā laimes atslēga ir gluži vienkārša – izbaudīt skrējienu, uz mirkli pat aizmirstot par tā galamērķi. Lai tev un mums visām izdodas!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!