Ja Latvijā skolēni un viņu vecāki nereti šķendējas par to, ka agri sākas un vēlu beidzas mācības, liedzot iespēju skolēniem gana atpūsties un pietiekami daudz laika veltīt ārpusskolas interešu izglītībai, Ķīnā skolēnu dzīve nav no vieglākajām. Jaunietis no Latvijas šajā lielajā valstī pavadīja desmit mēnešus, mācoties apmaiņas programmā. Viņam mācības sākās pulksten 7.20, bet beidzās - pulksten 22, tiesa, dienas vidū ir paredzēts laiks arī diendusai.
"Valsts - liela. Noteikti, bet ne biedējoši. Mana ģimene bija ļoti mīļa, rūpējās par mani un turēja godā ģimeniskās vērtības," tā, atgriežoties Latvijā, "AFS Latvija" brīvprātīgajai darbiniecei Amandai Celmai atzinis Reinis.
Skolas dzīve Reinim Ķīnā krasi atšķīrās no ierastās sistēmas Latvijā: "Mācības bija no pulksten 7.20 līdz 12. Tad bija pārtraukums līdz pulksten 14.40 (šajā laikā paredzēts ieturēt pusdienu maltīti un pagulēt diendusu), tad līdz pulksten 17 notiek mācību stundas. Pēc tam seko nākamā divu stundu garā pauze un mācības atsakās pulksten 19 un turpinās līdz 22. Skolotāji ir ļoti jauni, ap 30 gadiem. Skolā un ārpusskolas jaunieši visu laiku mācās, kā saka "iekaļ galvā", bet praktiski neprot pielietot visas savas uzkrātās zināšanas."