Foto: Shutterstock
Teju katrs no mums reizi pa reizei ir lasījis visdažādākos ieteikumus noskaņojuma uzlabošanai un laimes vairošanai ikdienā, tomēr, kā zināms, tie ne vienmēr ir efektīvi. Viegli realizējamus un patiešām iedarbīgus noskaņojuma un kopējā dvēseles stāvokļa uzlabošanas veidus, savukārt, ir apkopojuši neirozinātnieki, pamatojot to patiesumu ar dažādiem pētījumiem.

Tos ņemot vērā un veicot secīgas darbības, ir iespējams savā ikdienā vairot laimi pēc "spirāles principa", apgalvo Losandželosas neirozinātnes starpresoru programmas UCLA vadītājs, pētnieks un neirozinātnieks Alekss Korbs (Alex Korb).

Lūk, četru soļu plāns, kā ar zinātniski pamatotiem līdzekļiem savā ikdienā vairot laimi un uzlabot noskaņojumu. Lai izdodas!

Pareizie jautājumi

Foto: PantherMedia/Scanpix
Līdzīgas sekas ir arī ierastajam paradumam raizēties par ikdienišķām nebūšanām un globālām lietām, ko nav iespējams mainīt. Arī šādi mēs uz neilgu laiku liekam aktivizēties "atlīdzības" centram smadzenēs.

Sajūtu nosaukšana

Foto: Shutterstock

Pētījumos ir atklāts, ka emociju definēšana, precīzi raksturojot, vai jūtamies nikni, vīlušies, noguruši, skumji utt., ļauj vieglāk cīnīties ar negatīvajām sajūtām, tām ātrāk mazinoties. Analizējot sajūtas un definējot tās pāris vārdos, emocijas zaudē savu piesātinājumu, mums arī labāk izprotot savas sajūtas, konkrēto dvēseles stāvokli un tā ierosinātājus.

Tādējādi šī metode lieliski darbojas ne tikai skumju novēršanas procesā, bet arī savas ikdienas dzīves labākā izprašanā un tās veicināšanā. Ja apzinies, ka jau ilgu laiku sadzīvo ar jautājumiem, kuriem it kā nespēj rast atbildes, vispirms velti laiku savu emociju analizēšanai!

Lēmuma pieņemšana

Foto: Shutterstock
Pētījumos ir atklāts, ka emociju definēšana, precīzi raksturojot, vai jūtamies nikni, vīlušies, noguruši, skumji utt., ļauj vieglāk cīnīties ar negatīvajām sajūtām, tām ātrāk mazinoties.

Pieskārienu spēks

Foto: Shutterstock
Ikdienā vēlams visu uztvert ar sajūtu "Es to paveicu gana labi", nevis šaustīt sevi par nepietiekamu laika, uzmanības vai enerģijas ieguldīšanu konkrētajā darbībā. Ja jutīsimies ar sevi mierā, smadzenēs aktivizēsies arī baudas centri, rodoties apmierinājumam un, attiecīgi, arī labākam noskaņojumam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!