Vinsents van Gogs
Nīderlandiešu gleznotājs un postimpresionisma pārstāvis Vinsents Villems van Gogs, neraugoties uz salīdzinoši pārtikušo ģimeni, savu dzīvi uzsāka samērā skarbos apstākļos, jaunības gados cīnoties ar garīgām saslimšanām, trūkumu un nemitīgiem konfliktiem ar līdzcilvēkiem. Turpinot ģimenes tradīcijas, van Gogs apguva teoloģiju, vēlāk darbojoties kā misionārs, tomēr ortodoksālo doktrīnu apstrīdēšanas un nesaprašanās ar sevis pārstāvēto baznīcu dēļ mākslinieks no amata pienākumu pildīšanas tika atbrīvots. Iemesls – mācītāja profesijas zaimošana.
Pēc darba gaitu pārtraukšanas van Gogs pievērsās mākslai, ļaujoties brāļa un draugu pamudinājumiem un ieteikumiem. Viņa slavenākie darbi tapa 30 gadu vecumā, vien dažus gadus, pirms van Gogs izdarīja pašnāvību. Valda uzskats, ka mākslinieks mūža nogalē arvien biežāk apreibinājies ar narkotikām un alkoholu, pārmērīgi daudz dzēris kafiju, kā arī sirdzis ar sifilisu.
Dzīves pēdējos gadus van Gogs vadījis depresijā, halucināciju lēkmēs un ciešot no epilepsijas, šizofrēnijas un virknes citu slimību, tomēr tas nemazinājis mākslinieka radošumu, topot viņa pazīstamākajiem darbiem.
Rīds Hofmans
Populārā sociālā tīkla "LinkedIn" līdzautors unpopulārā multfilmas "Family Guy" tēla Pītera Grifina prototips jau studiju gados vēlējās paveikt ko sabiedrībai nozīmīgu, tomēr viņa ieceres palika bez panākumiem, jaunietim dzīvojot gluži vienkāršu dzīvi un ciešot finansiālas grūtības.
Šobrīd Hofmans ir miljonārs. Savas gaitas uzņēmējs sāka uzņēmumā "Apple", pēc tam izmēģinot veiksmi un sadarbojoties ar tādiem zīmoliem kā "SocialNet", "Friendster" un "PayPal", kur guva nepieciešamās prasmes savas karjeras veidošanai un profesionālās pieredzes bagātināšanai.
Salīdzinoši zemu atalgotie amati tomēr atmaksājās, kad Hofmans pirms 13 gadiem iesaistījās "LinkedIn" izstrādē. Nu uzņēmējs var lepoties ar vērā ņemamiem panākumiem un ietekmīgākā Silikona ielejas cilvēka statusu, turklāt – neraugoties uz faktu, ka vēl 30 gadu vecumā sevi raksturoja par pilnīgu neveiksminieku.
Marks Tvens
Dž. K. Roulinga
Rakstniece Džoanna Džo Roulinga pirms pasaules slavas un multimiljonāres, kā arī divpadsmitās bagātākās Apvienotās Karalistes sievietes statusa iegūšanas bija vientuļā māte ar depresīvām nosliecēm, neveiksmīgas laulības pieredzi un sāpīgām atmiņām par bērnībā piedzīvotajām nesaskaņām ar ģimeni, kura savu ikdienu vadīja nemitīgās naudas grūtībās.
Valda uzskats, ka leģendāro Harija Potera tēlu Roulinga izdomāja brīdī, kad viņas ikdiena bijusi teju nepanesama, un grāmata tapusi, sildoties lētās kafejnīcās un raizējoties par to, ar ko barot savu mazuli.
Roulingas iedvesmojošais stāsts pierāda, ka arī vienkāršs cilvēks spēj piecu gadu laikā krasi mainīt savu dzīvi, vien tiecoties pēc saviem sapņiem un spītīgi nepadodoties, rakstnieces darbiem šobrīd pārliecinoši ierindojoties pasaules lielāko dižpārdokļu sarakstā.
Džūlija Čailda
Džūlija Čailda ir sieviete, kura pasauli iepazīstināja ar leģendāro franču pavārmākslu, apkopojot apgūtās receptes pavārgrāmatā, kas kļuva par dižpārdokli Amerikā, Džūlijai nodrošinot pasaules slavu. Vēlāk sieviete kļuva arī par televīzijas raidījumu vadītāju un aktīvi darbojās savā profesijā līdz 85 gadu vecumam.
Jāpiebilst, ka Čailda pazīstama arī kā spiedze, kura pēc Otrā pasaules kara sadarbojusies ar Amerikas valdību. Tiesa, tas nebūt nav mazinājis sievietes spējas izkopt savu talantu un gūt patiešām vērā ņemamus panākumus, Čaildas vārdam bieži vien tiekot pieminētam arī mūsdienās.
Avots: Esquire.com