Kārtējais gadījums, kad Ventspilī, pagaidām nenoskaidrotos apstākļos, smagas traumas guvis un vēlāk slimnīcā miris, gadu un trīs mēnešus vecs bērns, radījis diskusijas mediķu vidū un sabiedrībā kopumā. Vai tiešām šādus gadījumus nav iespējams izskaust, ja vien līdzcilvēki būtu aktīvāki? Vai iejaukties svešas ģimenes dzīvē? Ja pamani, ka kāds bērns cieš no pieaugušo bezdarbības, vardarbības, atkarību izraisītām problēmām – tavs līdzpilsoņa pienākums saskaņā ar likumu – ir par to ziņot atbildīgajām institūcijām, portālam Cālis.lv norāda Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere.
Līdzpilsoņu pienākums ir minēts Bērnu tiesību aizsardzības likuma 73. panta 1. daļā – "Katra iedzīvotāja pienākums ir sargāt savu un citu bērnu drošību, ne vēlāk kā tajā pašā dienā ziņot policijai, bāriņtiesai vai citai bērna tiesību aizsardzības institūcijai par jebkādu vardarbību un noziedzīgu nodarījumu vai administratīvu pārkāpumu pret bērnu, par viņa tiesību pārkāpumu vai citādu apdraudējumu, kā arī tad, ja personai ir aizdomas, ka bērnam ir priekšmeti, vielas vai materiāli, kas var apdraudēt paša bērna vai citu personu dzīvību vai veselību".
Ja tu esi novērojis, ka kāds kaimiņbērns, tava bērna skolas biedrs vai jebkurš cits bērns cieš no pieaugušo vardarbības, tev jāvēršas bāriņtiesā un policijā. Ja vardarbība tiek veikta nakts laikā vai svētku dienās, kad bāriņtiesa nestrādā, jāvēršas policijā. "Nekļūdīsies – ziņo un tavs ziņojums tiks uzklausīts," mudina Millere.