iršanās naids konflikts bērns divorce child conflict
Foto: Shutterstock
Vecāku savstarpējie konflikti un šķiršanās, dažādas atkarības, atšķirīgas pieejas bērnu audzināšanai, kā arī situācijas, kad vecāki dodas strādāt uz ārvalstīm, ir galvenie Latvijas skolu psihologu un sociālā atbalsta speciālistu pētījumā "Bērnu laimes ienaidnieki Latvijā" veiktajā pētījumā fiksētie sarežģījumi ar negatīvu ietekmi uz bērnu emocionālo labklājību.

80 procentos gadījumu bērnu emocionālās un uzvedības problēmu saknes ir meklējamas ģimenē, kur tās izraisa vecāku savstarpējie konflikti, kas dramatiski ietekmē bērnus - secināts pētījumā, kas veikts sadarbībā ar "Amigo iniciatīvu laimīgām ģimenēm". Vienlaikus vecāku iesaiste problēmsituāciju risināšanā ir ļoti zema, un tikai 13 procentos gadījumu viņi ir tie, kuri savlaicīgi pamana problēmas un rīkojas.

Speciālisti norāda, ka to rezultātā divās trešdaļās gadījumu bērnu vecāki ir verbāli un emocionāli agresīvi viens pret otru un arī pret bērnu, pietiekami neizrāda mīlestību un pieķeršanos bērnam, kā arī pietiekami neizrunājas, piemēram, nepaskaidrojot savas rīcības iemeslus šķiršanās gadījumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!