Kāda sešu bērnu mamma, vēloties palīdzēt citām daudzbērnu māmiņām, dalās ar septiņiem pārbaudītiem ieteikumiem, kā sev atvieglot rūpes par bērniem un māju, vienlaikus esot arī laimīgai, nevis pārgurušai un nīgrai. Pats galvenais – tā ir sistēma. Ja ģimenē ir ieviesti savi noteikumi, kuriem visi arī seko, tad visu pagūt būs daudz vienkāršāk. Lūk, septiņi palīgi daudzbērnu mammām, ko atklāj portāls Ihappymama.ru!
1. Kārtība. Pirmkārt, kārtība rotaļlietās. Ja visas mantas saliek pa kastēm, būs daudz vieglāk tās arī pēc spēlēšanās savākt. Lai bērns mantas sāktu kārtot pats, pietiek vien ar to, ka pati vienmēr tās sakārtosi pēc spēles. Mazais, visticamāk, noskatīsies mammas darbošanos un pats mēģinās to atkārtot.
2. Minimums rotaļlietās un mantās kopumā. Jā, bērniem patiesībā nav nepieciešamas daudz mantas, viņi labprāt spēlēsies ar citiem priekšmetiem, vienlaikus attīstot savu radošumu. Vienkārši ir jāiemāca bērnam spēlēties ar tām rotaļlietām, kas viņam ir. Arī apģērbu nevajag daudz, galvenais, lai tas būtu funkcionāls un ērts.
3. Režīms. Ēdienkartes sagatavošana visai nedēļai, daudz sagatavju saldētavā, kā arī bērnu radināšana pie ēst gatavošanas un mājas tīrīšanas – tas viss, ja tiek pildīts sistēmiski, ļoti vienkārši ikdienas dzīvi. Tieši tas pats attiecas uz dienas režīmu.
4. "Radošuma kastītei" jābūt paslēptai tā, lai bērni tai nevarētu piekļūt. Tajā glabājas daudz dažādu lietiņu, kas noderēs bērnu radošām nodarbēm. Ar to patstāvīgi spēlēties nedrīkst, tikai tad, kad mamma ir klāt.
5. Vecākie bērni, vīrs un frāze: "Jūs palīdziet man, es palīdzēšu jums". Ir ļoti svarīgi iemācīties uzticēties šiem tuvajiem cilvēkiem "svarīgās" lietās, piemēram, iepirkšanās, gājiens uz aptieku, poliklīniku. Notici, viņi tiks galā tikpat labi, kā tu!
6. Veļas mazgājamā mašīna, ātrvārāmais katls, slings, piezīmju grāmatiņa un magnētiskā tāfele.
7. Pastaigas. Šis ir vienkārši lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. To var apvienot ar dažādām attīstošām un pasaules iepazīšanas nodarbēm (pavērot augus, putnus, kukaiņus, vērot mākoņus, citus bērnus). Jo ilgāka ir pastaiga, jo lielāka enerģija rodas, kas nozīmē arī lielāku kārtību mājās.
Galvenais secinājums, pie kā nonākusi daudzbērnu mamma, ir šāds: var itin labi kādu dienu iztikt bez svaigi vārītas zupas, garda pīrāga, var pieciest nekārtību mājoklī, taču bez mīlestības dzīvot gan nedrīkst!