"Saistībā ar Starptautisko dienu vardarbības pret sievietēm izskaušanai mēs apvienojam pūliņus, lai izbeigtu vardarbību pret sievietēm un meitenēm. Šī vardarbība ir nepārprotams cilvēktiesību pārkāpums un dzimumnosacīta diskriminācija, kas skar visas valstis Eiropā un citur pasaulē. Mēs stingri nosodām visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm.
Skaitļi ir satraucoši: katra trešā sieviete ES savā dzīvē ir pieredzējusi tāda vai citāda veida vardarbību dzimuma dēļ. Pārāk liels skaits jaunu meiteņu bērna vecumā tiek izprecinātas vai sakropļotas iekšpus un ārpus ES robežām. Daudzās valstīs vairāk nekā pusei no nogalinātajām sievietēm tas ir bijis viņu partneris, radinieks vai viņas ģimenes loceklis, kurš viņas nogalinājis pašas mājās. Viņas ir arī ļoti neaizsargātas pret visu veidu vardarbību konflikta zonās un humanitāro krīžu laikā.
Šogad mums būtu jāpievērš īpaša uzmanība pieaugošajam skaitam sieviešu, kuras lūdz patvērumu Eiropas Savienībā. Dažas ir izvarotas, sistas vai seksuāli izmantotas viņu ceļojuma laikā, savukārt citas bēg no vardarbības dzimuma dēļ savās izcelsmes valstīs. Ierodoties Eiropā, viņām ir vajadzīgs atbalsts dzimumaspektos jutīgos jautājumos, un mums viņām tas ir jānodrošina.
Cīņa ar visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm joprojām ir Komisijas pamatprioritāte kā ES, tā aiz tās robežām. ES direktīva par cietušo personu tiesībām, kurā ņemtas vērā to personu specifiskās vajadzības, kuras cietušas no vardarbības dzimuma dēļ, stājās spēkā 16. novembrī. Lai efektīvi cīnītos ar vardarbību pret sievietēm un meitenēm valsts un Eiropas līmenī, kā turpmāko soli atbalstām ES pievienošanos Eiropas Padomes konvencijai par prevenciju un cīņu ar vardarbību pret sievieti un cīņu ar vardarbību mājās.
Cita veida vardarbība, kas jo īpaši skar sievietes un meitenes, ir seksuālā vardarbība konflikta zonās. Atzīmējot 15. gadskārtu, kopš pieņemta vēsturiskā ANO Drošības padomes rezolūcija Nr. 1325 par sievietēm, mieru un drošību, ES un starptautiskajai sabiedrībai ir jāpastiprina pūliņi, lai šādu veidu vardarbībai tiktu pielikts punkts un noziedznieki nonāktu tiesā.
Uzskatām, ka ilgtspējīga attīstība nav iespējama bez sieviešu tiesību un iespēju paplašināšanas, un to nevar panākt, ja netiek izskausta visu veidu vardarbība pret sievietēm un meitenēm. Tādēļ ES ir pielikusi ievērojamas pūles, lai panāktu, ka sieviešu tiesībām tiek piešķirta liela nozīme ilgtspējīgas attīstības mērķos, ieskaitot specifiskus mērķus, kas vērsti uz to, lai tiktu izbeigta dzimumnosacīta vardarbība un dažāda veida kaitīga prakse attiecībā pret sievietēm un meitenēm.
No 2016. gada janvāra ES ārējo attiecību kontekstā stāsies spēkā jauns rīcības plāns attiecībā uz dzimumu līdztiesību, kuru 2016.–2020. gadam apstiprinājusi Padome. Cīņa ar visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm ir viens no prioritārajiem mērķiem. Īstenojot pūliņus vairot informētību, Eiropas Ārējās darbības dienests izveidojis diplomātiskos kontaktus, kuru uzmanības centrā ir visu veidu vardarbība pret sievietēm un bērniem un jo īpaši bērnu izprecināšanas, agru, piespiedu laulību un sieviešu dzimumorgānu kropļošanas izbeigšana.
Šogad Eiropas Komisija atvēlējusi 8 miljonus eiro projektiem, kuru mērķis ir novērst vardarbību pret sievietēm un meitenēm ES un cīnīties ar to, un 20 miljonus eiro cīņai ar dažāda veida kaitīgu praksi ārzemēs. ES turpina finansēt humanitārus projektus, kuri paredzēti cīņai pret vardarbību dzimuma dēļ ārkārtas un krīžu situācijās.
Šodien Berlemon ēka izgaismota oranžā krāsā, lai atbalstītu ANO ģenerālsekretāra kampaņu "16 dienu aktīvas līdzdalības kampaņu pret dzimumnosacītu vardarbību". ES ir apņēmības pilna pastiprināt pūliņus, lai mūsdienās izskaustu vardarbību dzimuma dēļ."