Pēcdzemdību krīze – atklāta saruna
Foto: Клиника эстетической медицины др. мед. Эдуарда Юршевича. Гинеколог – Олег Шубников
Pastāv mānīgas sieviešu kaites, kuras nemanāmi, praktiski bez simptomiem, novājina veselību. Sieviete ilgi var būt svētlaimīgā eiforijā tādēļ, ka viņai ir gājušas secen ginekoloģiskas problēmas, kamēr nenonāk pie ārsta uz apskati. Šāda "bumba ar laika degli" var izrādīties starpenes un dzemdes kakla patoloģija, kura radusies dzemdībās iegūto traumu rezultātā. "Vislabākā ārstēšanas veida izvēle ir rekonstruktīvās operācijas," uzskata "Dr.med. Eduarda Jurševiča Estētiskās medicīnas klīnikas" ginekologs-ķirurgs Oļegs Šubņikovs.

Diemžēl, dzemdību - tik sarežģīta un ne vienmēr paredzama procesa laikā izvairīties no dzemdību traumām dažreiz neizdodas. Kādēļ?

Oļegs Šubņikovs: - Starpene ir mazā iegurņa pamatne, kura sastāv galvenokārt no muskuļiem. Viss, kas pavājina to elastīgumu, sekmē plīsumu veidošanos dzemdību laikā. Piemēram, augsta starpene ar attīstītu muskulatūru, sievietes vecums (no 35 gadiem), sevišķi ja viņa dzemdē pirmoreiz, nepietiekams starpenes audu elastīgums, rētu esamība starpenē pēc gūtajām traumām iepriekšējo dzemdību vai operāciju laikā, starpenes pietūkumus pie vājas dzemdību darbības un ilgstošas izstumšanas, kā arī straujas dzemdības u.c. Pastāv plīsumu gradācija iekšējos un ārējos. Atkarībā no tā, kādas anatomiskās struktūras ir iesaistītas traumā, izšķir trīs plīsumu smaguma pakāpes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!