priedes pumpurs
Foto: Shutterstock
Kamēr uz pavasara atnākšanu un lapu koku mošanos pumpuros vēl kādu brīdi jāgaida, varam doties uz mežu pēc pirmajiem pavasari vēstošajiem – priežu pumpuriem. Priežu pumpuri ne vien stiprina organismu un stimulē tā izvadfunkcijas, bet arī palīdz atkopties un spēcina pēc garās ziemas. Tā nu izlocīsim kājas, ieelposim fitoncīdiem bagāto priežu meža gaisu un iegūsim veselībai tik derīgu dziedniecisku izejmateriālu.

Pumpurus ievāc ziemā vai agrīnā pavasarī, kamēr tie nav sākuši intensīvi augt, vēl nav uzbrieduši un atvērušies. Ievācot pumpurus, vislabāk izvēlēties sānu zarus!

Pumpurus pušķos pa 4–5 nogriež ar asu nazi kopā ar 3 mm garu pārkoksnētā zara daļu, izber plānā slānī un žāvē vēsās, labi vēdināmās telpās 3–4 nedēļas. Tos nedrīkst žāvēt bēniņos, kurus sasilda saule, jo no priežu balzama var iztvaikot ēteriskā eļļa un segzvīņas var atvērties – tāda droga vairs nebūs derīga! Pumpuri ir izžāvēti, kad tie liecot lūst, nevis liecas. Droga sastāv no pumpuriem, kas atrodas pa vairākiem kopā un vidējais ir lielāks par pārējiem. Atsevišķu pumpuru drogā nedrīkst būt vairāk par ceturtdaļu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!