Nelaimīgo kļūst mazāk; par laimīgiem sevi uzskata 70% iedzīvotāju
Foto: Shutterstock
Ja pirms gada sevi par kopumā laimīgiem atzina 59 procenti iedzīvotāju, tad 2015. gada nogalē – jau 70 procenti. Tāpat augusi arī cilvēku laimes sajūta ģimenē, savukārt nelaimīgo īpatsvars krities par deviņiem procentiem.

Pastāv daudz lielāka iespēja, ka laimīgi bērni, kuriem ģimenē ir harmoniskas un draudzīgas attiecības ar vecākiem, būs laimīgi arī pieaugot, bet tiem cilvēkiem, kuri bērnību atceras kā nelaimīgu, šobrīd laimes sajūta ir mazāka nekā sabiedrībai kopumā. Arī uzticēšanās citiem un gatavība sniegt palīdzību vairo laimes sajūtu pašiem, secināts "Amigo" sadarbībā ar Sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS veiktajā otrajā Latvijas iedzīvotāju laimes un ģimenes tradīciju mērījumā "Amigo laimes indekss".

Nelaimīgāko cilvēku grupas Latvijā joprojām ir vecie cilvēki, vientuļie jeb tie, kas ir šķīrušies, atraitņi vai tie, kas dzīvo vieni. Savukārt vislaimīgākie Latvijas iedzīvotāji ir ģimenēs – tādi, kuriem ir vismaz pieci tuvi cilvēki, kurus var saukt par ģimeni un paļauties uz tiem grūtā brīdī. Arī tie, kuriem ir nepilngadīgi bērni, sevi uzskata par laimīgākiem, nekā tie, kam bērnu nav, vai tie ir izauguši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!