Nezinu, kas esmu un ko gribu. Kā atpazīt 25 gadu krīzi?
Foto: Shutterstock

Ar pārdomām par to, kādu virzienu ir uzņēmusi mūsu dzīve, vecumā pēc 25 gadu sasniegšanas, šķiet, sastopas ikviens. Ikdienā tik bieži jūtam pretrunīgas emocijas un divējādu attieksmi pret notiekošo. To, kas īsti ir šobrīd tik populārā ceturtdaļmūža jeb 25 gadu krīze, skaidro ģimenes psihoterapeite Aina Poiša, kā arī portāls Lifehack.org, asprātīgā manierē piedāvājot konkrētajam vecumam un mūsu sajūtām raksturīgas pazīmes.

"Interesanti, ka šodienas pasaulē viss notiek arvien ātrāk. Savulaik cilvēki zināmu neapmierinātību ar savu ikdienu sajuta, tuvojoties 30 gadu slieksnim, taču šobrīd tādas pat jūtas mostas arī 25 gadus vecos cilvēkos. Šī savā ziņā eksistenciālā krīze ir saistīta ar faktu, ka cilvēks it kā ir sasniedzis zināmus savas dzīves mērķus, taču nav skaidra virziena, ko iesākt tālāk, un vai ceļš, kas ejams, maz ir tas pareizākais," stāsta Poiša.

"Protams, lēmumus pieņemt nav viegli, turklāt man šķiet, ka šajā laika posmā cilvēks mazliet aplaužas, atklājot, ka teorija īsti neatbilst praksei. Ir realizētas dažas no ambīcijām, piemēram, iegūta augstākā izglītība un uzsāktas darba gaitas, taču ekspektācijas nesakrīt ar realitāti – neraugoties uz sajūtu, ka zini visu, atkal attopies mācekļa lomā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!