Dusmīgs bērns var izaugt par antisociālu pieaugušo, brīdina psihoterapeite
Foto: Shutterstock

Gan par nomāktību, gan nervozitāti vismaz reizi nedēļā ziņo trešā daļa 11, 13 un 15 gadus vecu skolēnu, bet gandrīz puse vismaz reizi nedēļā izjutusi sliktu garastāvokli, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iepriekš veikts Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījums. Dusmu lēkmes bērnībā nevar atstāt bez ievērības, tādējādi bērns var izaugt par visai antisociālu pieaugušo, brīdina ģimenes psihoterapeite.

Pirmdien, 11. aprīlī, "Latvijas Vecāku forumā 2016" psihiskās veselības jomas eksperti informēja vecākus un speciālistus par bērnu un jauniešu psiholoģisko labklājību Latvijā, kā arī to, kā pieaugušajiem sadarboties un atbalstīt bērnu un pusaudžu veselīgu psiholoģisku attīstību, lai pasargātu no iespējamiem riskiem un laikus sniegtu atbalstu.

"Ja bērns ir paēdis, tas vēl nenozīmē, ka ar viņa psihisko labsajūtu viss ir kārtībā, bet laba veselība nozīmē ne tikai labu fizisko veselību, bet arī labu psihisko veselību. Pētījumi rāda – psihiskās veselības problēmas, kas sākušās bērna un pusaudža vecumposmā, izteikti paaugstina risku sarežģījumiem arī pieaugušo vecumā," stāstīja SPKC Psihiskās veselības veicināšanas nodaļas vadītājs Toms Pulmanis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!