jaundzimušais, zīdainis, raudāt
Foto: Shutterstock
Neviens zīdainis, lai cik mierīgs viņš nebūtu, bez raudāšanas nav izaudzis, to zina visi vecāki. Un bieži vien mazulis raud, bet vecāki vien groza galvas, nesaprotot pareizo iemeslu – it kā paēdis, it kā dibentiņš sauss, bet vienalga – brēcieni nav apklusināmi. Par septiņiem biežāk novērotajiem zīdaiņu raudāšanas iemesliem un kā atpazīt, kādēļ mazulis raud tieši šobrīd, vecākus izglīto Labklājības ministrijas speciālisti, kuri sagatavojuši īpašas "Vēstules vecākiem".

Mazais Roberts klusi guļ gultiņā un ziņkārīgi skata kustīgo mantiņu, kas karājas virs viņa. Pēkšņi viss notiek zibens ātrumā: Roberts krampjaini savelkas, viņa piere ir krunkās, viņš plaši atver muti un sāk skaļi kliegt. Mazuļa tētis pieskrien klāt un sāk mierināt savu dēlēnu. Kad pēc 20 minūtēm Roberts jau mierīgi guļ, viņa tēvs nespēj vien nobrīnīties, kāds gan bijis viņa dēla nemiera iemesls. Pazīstama situācija?

Īpaši attiecībā uz raudāšanu un kliegšanu daudziem jaunajiem vecākiem pietrūkst bērna "lietošanas instrukcijas" pirmajās dzīves nedēļās. Tas ir normāli, un jo vairāk tu savu bērniņu vērosi, jo ātrāk uztversi un sapratīsi viņa īpašo "valodu." Jo jau tikko dzimušiem bērniņiem ir daudzveidīgas un ļoti individuālas spējas ar sejas izteiksmi, balsi un kustībām pievērst sev uzmanību. Tādēļ jaundzimušo vecākiem ir būtiski iemācīties pazīt un saprast sava bērna īpašo valodu. Esi pacietīga, novērojot sava bērna ķermeņa kustības, raudāšanu un smaidīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!