Un atkal ir atnācis pavasaris ar gada vismīļākajiem svētkiem – Mātes dienu. To svinēšanai katrā ģimenē ir savas tradīcijas, bet nenoliedzami, ka sirdi visvairāk aizkustina bērnu sagatavotie priekšnesumi bērnudārzā vai skolā, paša gatavoti apsveikumi un mīļas bučas. Uz Mātes dienai veltītiem koncertiem vienmēr jābūt līdzi mutautiņam. Kāpēc? Ja pati vēl neesi mamma – tad jautājums vietā, bet, ja jau esi tikusi šai godā, atzīsties, ka bez asaras nobirdināšanas gan jau neesi iztikusi. Ja tomēr tev ir izdevies novaldīties, tad, visticamāk, neveiksmīgi izvēlētas koncerta programmas dēļ.
Kāpēc mēs, mammas, mēdzam nobirdināt aizkustinājuma asaras? Kas mums liek to darīt, jo svētki taču ir priecīgi, bērnu acis mirdz? Par to portālam Cālis.lv skaidrojumu sniedz klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa un Ģimenes attīstības un kultūras centra "Alise" vadītāja, sociālā pedagoģe Vineta Preisa. Nedaudz arī atklāsim pašu mammu sajūtas.
Daudz ir gadījumu, kad mātes kritiskos brīžos ir spējušas paveikt pat prātam loģiski neaptveramas lietas
Vineta Preisa
Tās ir laimes asaras, jo mūsu ķermenis no pirmās bērna piedzimšanas dienas reaģē ar milzīgu bioķīmisko kokteili uz bērnu, tās ir aizkustinājuma asaras, kad sievietes redz, cik jauki ir viņu bērni, kad saprot, cik jaukas ir viņas pašas kā mammas, kad varbūt paaudzēm izdodas piedzīvot izlīgumu un sajust to milzīgo brīnumu – būt dzīvam!
Marija Ābeltiņa
Arī bērniņa nākšanas pasaulē brīdis ir viens no tiem, kas sievietei paliek atmiņā uz mūžu. Un ne jau piedzīvoto sāpju dēļ. Dzemdības ir ļoti emocionāls process, kas vainagojas ar brīnišķīgu satikšanos.
Vineta Preisa
Ja mēs nepriecāsimies par bērnu panākumiem, sasniegumiem bērnudārzā un pēc tam skolā, tad nav ko pēc tam brīnīties, ka izaug kompleksaini, nejūtīgi, neemocionāli jaunieši.
Mamma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi
šeit