Sliktās mātes sindroms un kas ir pietiekami laba māte
Foto: Shutterstock
Mana darba pieredze daudzus gadus ir bijusi saistīta ar ļoti sarežģītām ģimenes situācijām, kad ir bijis jāiesaistās jautājumu risināšanā par to, vai mamma spēs rūpēties par savu bērnu, un vai bērns, paliekot pie mātes, kurai ir kādas nopietnas grūtības, spēs ne tikai izdzīvot, bet uzaugt, pietiekami attīstīties, lai spētu adaptēties sabiedrībā un veidot savu dzīvi gana pilnvērtīgu. Profesionālā dzīvē tie ir bijuši vissarežģītākie jautājumi, ar kādiem jebkad nācies sastapties.

Pēdējos gadus manis izmantotās smilšu spēles terapijas metodes un psihoterapeita prakse bieži ir saistīta ar palīdzību bērniem, kuru mātēm šīs grūtības diemžēl ir bijušas nepārvaramas, un ir bijusi pārtraukta vecāku vara.

Iemesli, kādēļ tas notiek, katrā situācijā ir individuāli un dažādi faktori kombinējas, tomēr biežāk novērotos var uzskaitīt: alkohola vai narkotiku atkarība, psihiskas vai garīgas saslimšanas, nopietnas fiziskās veselības problēmas vai vecāka nāve. Tās tiešām ir ļoti, ļoti sarežģītas dzīves situācijas ģimenēs, tajās ir daudz sāpes un ciešanas, šķelšanās un izmisuma. Ārēji vairāk redzamas sekas vecāka destrukcijai, nespējai tikt galā ar sevi un bērnu, un dažkārt pat veselam saprātam neaptveramai vecāka neizpratnei par savām un bērna vajadzībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!