Foto: Shutterstock
Jau sen garām tie laiki, kad tetovējumi radās armijā vai ieslodzījuma vietā, arī iespēju uz sava ķermeņa iegūt kvalitatīvu zīmējumu ir gana daudz. Tomēr vēl aizvien aktuāls ir jautājums – kas cilvēka dzīvē mainās līdz ar simbola parādīšanos? Vai varam kaut ko labu piesaukt vai – gluži otrādi – neatgriezeniski sabojāt? Uz sarunu aicināju kulturoloģi un mehendi (hennas zīmējumu) meistari Olgu Vlasovu, veselības skolotāju Juri Brantu un dziednieku un baltu zīmju enerģētikas pētnieku Ziedoni Kārkliņu.

Cilvēkam vienmēr ir bijusi un būs vēlme kaut ko sevī izmainīt, un tas ir pilnīgi dabiski, bilst kulturoloģe Olga. "Mans subjektīvais viedoklis: tetovēšana – tā ir māksla! Tetovējums kļust par daļu no tevis, kad tu izrotā ar to savu ķermeni. Es neredzu tajā nekā slikta. Bet! Svarīgi ir veidot tetovējumu pie profesionāļa, kurš ne tikai labi zīmē, bet arī prot lasīt simbolus. Jo – ikvienas izmaiņas uz tava ķermeņa nes līdzi konsekvences, pret to jāattiecas ne tikai no radošā, bet arī no praktiskā viedokļa. Simboli var ne tikai palīdzēt, bet arī nodarīt ļaunu, tāpēc jābūt uzmanīgam, pret tetovēšanu jāattiecas ļoti atbildīgi un apzināti." Par to, ka sekas tetovēšanai būs, ir vienisprātis arī abi pārējie uzrunātie ezotērikas speciālisti.

Olga iebilst pret zīmējumiem no sērijas "man tā vienkārši sagribējās", īpaši tad, ja tajos nav kādas dziļākas jēgas. Ikvienam attēlam uz ķermeņa būtu jāataino individuālā pasaules izjūta, dzīves principi un garīgā sākotne, jānes kāda noderīga un pozitīva iešifrēta informācija. "Katrs ir tiesīgs pašapliecināties pa savam, ka tikai citiem nenodara pāri! Taču patosa pilnās, izaicinošās un ambivalentās bildītes, kas pat vizuāli disharmonē ar tēlu, manī bieži raisa neizpratni. Nu neredzu es tajās jēgu!"

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!