Šarlatāns vai uzticams profesionālis: kā pārbaudīt magu?
Foto: Shutterstock
Cilvēku apziņā maģijai ir neviennozīmīgs statuss. Uz visu, kas ar to saistīts, cilvēki skatās kā uz kaut ko noslēpumainu un cerības rosinošu vai, tieši otrādi, neuzticību un šaubas raisošu. Šīs šaubas var radīt bailes no grēka, bet praktiskākajiem – neziņa, kā pārliecināties par konkrētā speciālista spējām. Kā saprast, kurš no viņiem tiešām ir ar īpašām spējām apveltīts, bet kurš – tikai blēdis vai šarlatāns?

Maldās tie, kas domā, ka magu var pārbaudīt, nosūtot fotogrāfiju un lūdzot kaut ko pastāstīt, jo to spēj arī gaišreģi, ekstrasensi un zīlnieki, bet lielai daļai magu nepiemīt gaišreģa spējas. Taču, ja mags minējis, ka ir arī gaišreģis, protams, vari viņu noeksaminēt šādā veidā. Magam nav tiesību melot, pat mazās lietās nē.

Internets šarlatānu atpazīšanā maz spēs līdzēt, jo arī par daudziem labiem speciālistiem sarakstīts daudz negatīva, bet šarlatāni nav paslinkojuši sevi saslavēt visur, kur iespējams. Tāpat fakts, ka speciālistam, kurš neprot pat datoru ieslēgt, ir laba mājas lapa, nepadara viņu par šarlatānu: viņš labi apzinās, ka tā ir viņa vizītkarte, un ir palūdzis kādam palīdzību. Tādēļ pārliecināties par maga spējām, visticamāk, varēsi tikai klātienē (ja vien tev nav rekomendācijas no uzticamiem avotiem).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!