Turpinot ceļojumu stihiju pasaulē, šoreiz iepazīsim Gaisu sevī – stihiju, kura asociējas ar vēja pūtienu un vienmēr nes pārmaiņas.
Tā ir tuva Uguns stihijai, kur simbolizē aktivitātes sākumu, ar spēju aizraut un iedvesmot citus. Taču, ja Uguns stihiju raksturo patstāvīga aktivitāte un mērķtiecība, tad Gaisam raksturīga mainīga aktivitāte, nepastāvība – atkarībā no ārējiem apstākļiem.
Viss sākas ar elpošanu. Tā ir vienkārša, automātiska funkcija. Mēs elpojam no savas dzīves pirmās minūtes. Varam vairākas dienas iztikt bez ēdiena, bez ūdens, bez seksa, kino un darba, taču nevaram iztikt bez elpošanas – pat ne īsu brīdi. Sena gudrība vēsta, ka viedajiem ir tikai divi svētki – ieelpa un izelpa. Gaisa stihija – tā ir dzīvības enerģija, kas ir saistīta ar elpošanu, ko jogā sauc par prānu.
Elpošana ir pati svarīgākā barošanas forma. Pateicoties Gaisa stihijai, uz planētas Zeme visi elpo, dzīvo un attīstās. Gaiss atrodas pastāvīgā kustībā un ir spējīgs ieplūst jebkur. Tas nes informāciju, kā vējš nes laukā ziedus. Šī stihija ir savienota ar prātu.
Aiz Gaisa simbola stāv brīvība un sadarbība. Cilvēki, kuri dzimuši Gaisa stihijas zīmē (Dvīņi, Svari, Ūdensvīri), parasti ir sabiedriski, dzīvespriecīgi, viegli komunicē, atrod draugus un māk nepadoties emocijām. Būdami apveltīti ar bagātu iztēli, viņi ir ideju un domu ģeneratori un translētāji un prot tās loģiski paskaidrot. Gaisa zīmju pārstāvji ir saistīti ar garu, ar Dievišķo elpošanu. Šis stihijas cilvēki idejas ņem no Gaisa!
Garīgā līmenī Gaiss nes visas zinības, pozitīvu domāšanu, intuīciju, kontaktus, sakarus, indukciju, savukārt materiālajā līmenī – mīlestību.
Gaisa stihijā dzimis cilvēks viegli pielāgojas apstākļiem, viegli atrod kopēju valodu jebkurā situācijā. Viņam nav nekā pastāvīga, viņš spēj mainīties pēc apstākļiem.
Gaiss ir intelekta stihija, domu karaļvalsts, tīra un haotiska, atbild par ceļošanu, zināšanām, brīvību, atklājumiem. Gaisa uzdevums ir atklāt jaunas iespējas, tam piemīt telepāta talants un spējas izklāstīt nākotni.
Gaiss dod spēku maģiskām īpašībām. Izmantojot šo stihiju, svētie kopā ar mantru attīrīja un svētīja priekšmetus, graudus, statujas, ūdeni.
Vējš (Gaisa stihija) harmonijā
Ja Gaiss cilvēkā ir sabalansēts, viņam piemīt lokans, līdzsvarots prāts. Viņš ir apķērīgs, izlēmīgs, prāts reaģē ātri, acumirklī ir spējīgs mainīt taktiku un stratēģiju savā dzīvē.
Harmonisks Gaiss dod iespēju uz problēmu skatīties no dažādiem redzespunktiem, strauji mainīt plānus un reaģēt. Attīstīts gaiss dod iespēju sublimēt naida, skaudības un mazdūšības īpašības pozitīvā. Par šādu cilvēku saka, ka viņam jebkas ir pa spēkam.
Cilvēks ar harmonisku gaisa stihiju sevī ir atvērts jebkurām pārmaiņām, viņš vienmēr ir apbrīnojams – savādnieks, kurš "maldās pa Visumu". Gaiss izpaužas kā slāpes pēc jauniem iespaidiem, zināšanām, apziņas elastīguma.
Šī stihija dod spēju kustēties, mainīties, un, ja tā ir attīstīta, cilvēks spēj transformēt lepnumu pazemībā, dusmas mīlestībā, naidu līdzjūtībā.
Ja par daudz vai par maz
Cilvēks, kuram Gaisa stihijas ir pārmēru daudz, ir nepacietīgs, kaislīgi vēlas izaugsmi, ļoti ziņkārīgs. Gaisa pārpilnība norāda uz Zemes un Ūdens stihijas trūkumu. Cilvēks kļūst nepatstāvīgs, viņam nav miera. Prieka vai jautrības emocijas ātri var mainīties uz mazdūšību, pārliecība pārvēršas neizlēmībā, Tāds cilvēks nav apmierināts ar savu vietu, viņš vienmēr meklē kaut ko labāku, kad sajūtas neapmierināts. Šī stāvokļa dēļ viņš kļūst nervozs.
Ja Gaisa stihijas pietrūkst, cilvēks ir inerts, viņu grūti izkustināt. Emocijas ilgi turas apziņā. Viņam ir grūti mainīt sevi un apstākļus. Cilvēks ilgi nes sevī pārdzīvojumus, rūpes par sevi. Kustība (izaugsme) – palēnināta. Cilvēkam trūkst elastības jebkuru situāciju pavērst sev par labu.
Meditācija ar Gaisa stihiju
Lai pastiprinātu un harmonizētu Gaisa stihiju, uzmanība jāpārnes uz sirds centru (Anahatas čakru) un jāveic ieelpa un lēna izelpa. Gaisa stihija ātri atbrīvo no noguruma, atliek vien ieiet nelielā meditācijas stāvoklī, iedomāties sevi ārā, augstu kalnos, sajust vēju un ieelpot, atlaist nogurumu ar vēju un pilnu krūti ieelpot svaigu gaisu. Kad jūties jau atbrīvojies no smaguma, ieelpo vēju, sajūti sevi vieglu, enerģisku, redzi, kā tavs ķermenis ir piepildījies ar gaismu, un lēnām izej no šā stāvokļa, atgriežoties šeit un tagad.
Otra Gaisa meditācija prasīs mazliet vairāk laika un mierīgākus apstākļus. Apsēdies ērti, lai neviens tevi netraucē, aizver acis un aizmirsti visu to, kas tev apkārt. Veic dziļu ieelpu un mierīgu izelpu. Ar katru reizi ieelpojot un izelpojot atbrīvojies no dienas stresa, no visa tā, kas varbūt traucē. Un vēlreiz ieelpo un izelpo, un izelpojot atslābinies, sajūti, kā tevī ienāk miers un klusums. Iedomājies, ka visa pasaule ap tevi ir gaisa plūsma, gaiss ir visur, un tu esi daļiņa no tā. Tevi apņem gaisīgs, silts okeāns, maigs vējiņš apvij tavu ķermeni. Lai viņš aiznes visas tavas problēmas, negatīvas domas, stresu, pārdzīvojumus, aizvainojumus, visu, kas tev traucē. Un atļauj sev baudīt šo Gaisa stihijas dievišķo mīlestību. Iedomājies, piemēram, ka tu guli zālē un vējš purina katru stiebriņu, iedomājies, ka esi putns augstu debesīs, pakāpeniski tavs ķermenis kļūst viegls, gaisīgs. Izbaudi kādu laiku šo gaisīgo, vieglo brīvības stāvokli. Kad sajūti, ka esi piepildījies, lēnām atgriezies šeit un tagad. Lai sazemētos, 3 reizes saki Zeme, Zeme, Zeme, sajūti zemi zem kājām. Esi šeit un tagad, lēnām atver acis.
Gaisa komplekts
Devīze: domā!
Motivācija: ziņkārība, vēlme uzzināt un izzināt kaut ko jaunu
Raksturs: dzīves mīlestība
Vājās puses: vieglprātība, iedomība
Stiprās puses: prāts, domāšanas ātrums, kreativitāte, spēja pielāgoties jebkuriem apstākļiem
Vēlmes: mīlestība, ticība, uzticība
Zodiaka zīmes: Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs
Čakra: Anahata (sirds centrs)
Krāsa: zaļa
Mūzikas instruments: flauta
Aizbildņi: elfi, fejas
Akmeņi: topāzs, citrīns
Lai Gaisa stihijas tevi piepilda ar enerģiju, kas palīdz tev apgūt jaunas zinības, piepilda domu spēku, prāta elastīgumu, spēju analizēt un personīgi pieņemt lēmumus, atver tevī oratora spējas, aizved tevi pie īstas, patiesas mīlestības uz sevi un uz visu!