Saulgriežu ticējumi veselības un auglības iegūšanai, nelaimju – aizdzīšanai
Foto: Shutterstock
Pirms vasaras saulgriežiem (šogad 21. jūnijs) biežāk tiek runāts par jāņuguni un citiem uguns rituāliem, taču aktīvas šajā laikā ir visas dabas stihijas, tādēļ šoreiz parunāsim par ūdens rituāliem. Saulgriežu naktī visi avoti, upes un ezeri ir dziednieciski. Enerģētiski jutīgie cilvēki uzskata, ka šajā laikā mainās pat ūdens enerģētiskā struktūra, tas spēj noņemt ne vien visus noskaudumus, bet arī atbrīvot no neveselīgas vainas apziņas un pat slimībām.

Ja līdz Jāņiem vēl nevar peldēties, tad šajā naktī to vajag darīt, lai būtu stiprs un vesels. Turklāt to vēlams darīt kailam un ūdeņos, kas tek pret sauli. Tiek uzskatīts, ka kailpeldei ir tikpat liela nozīme kā jāņugunij, jo tās abas attīra un vairo veselību.

Latviešiem īpaši godā celta šīs nakts rīta rasa: ļaudis ticēja, ka tai piemīt veselību un skaistumu veicinošas īpašības. Ne velti to daudzina par zelta rasu. Arī rasā vēlams izvārtīties gluži kailam. Jāņu rītā meitas mazgājas kviešu rasā – cerībā iegūt vienmērīgu sejas toni un gludu ādu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!