Foto: Shutterstock
Greizsirdība ir rakstura iezīme, kas tiek smalki apspēlēta uz katra stūra un ikdienas situācijās. Lai arī bieži greizsirdīgie scēnu karstumā tiek nosodīti, līdz ar greizsirdību viņos ir arī citas izteiktas un pozitīvas īpašības – tās vajag mācēt saskatīt. Psiholoģe Sāra Makfarlanda tās ir uzskaitījusi.

Vienmēr būs kāda romantiska filma, kurā greizsirdīgā draudzene izceļ kādu scēnu, ko mēs it kā atzīstam par muļķīgu, bet tā mūsos izraisa interesi. Tikpat labi tā var būt kāda draudzene, kura pārstājusi ar tevi runāt, jo nejaušība dēļ, esi nopirkusi tādu pašu kleitu, kā viņai. Situācijas var būt daudz un dažādas, taču viens ir skaidrs – neviens nevēlas būt tas greizsirdīgais, uz kuru daudzi skatās ar neizpratni. Protams, perfektā pasaulē mēs neesam tas greizsirdīgais tips, taču visai iespējams, ka dažkārt greizsirdības zibeņus spert tomēr sanāk. Un tomēr šī sajūta mums nešķiet sevišķi pievilcīga, jo lai arī loģiskā domāšana mums prātā skaidro, ka celt greizsirdības scēnas ir muļķīgi, mēs nevaram pavēlēt savām jūtām, nonākot krustcelēs, kurās divas idejas cīnās par savu taisnību.

Tomēr jāsaprot tas, ka, ja tu izrādi to, ka esi greizsirdīga, tas nebūt nenozīmē, ka esi slikts cilvēks. Svarīgi ir izmantot šo kripatiņu emociju un padarīt sevi par labāku cilvēku, un lai to izdarītu, psiholoģe Sāra Makfarlanda savā blogā "Trulyblog" izvirzījusi piecas pozitīvas īpašības, kuras tev visticamāk ir, ja esi greizsirdīgais tips.

Greizsirdīgie ir sensitīvi

Foto: Shutterstock

Greizsirdīgi ir radoši

Foto: Shutterstock
Jāteic, ka greizsirdīgi cilvēki ir pazīstami arī ar savu spēju no mušas uzpūst ziloni – no nieka par katastrofu. Teiksim, tavs priekšnieks neuzslavēja par tavu sūro darbu un lieliski padarīto veikumu, tā vietā uzslavas tika tavam darba kolēģim, kurš savā darbā neieliku uz pusi tādu enerģiju kā tu. Un tā vietā, lai vienkārši nomierinātos un aizmirstu par notikušo, tu nespēj to pārdzīvot un pirms pati spēj to aptvert, nepamani, kā sāc bārstīt frāzes par to, kurš ko būtu pelnījis. Tikai viens nieka notikums, viens nepateikts vārds pārvēršas par gadsimta notikumu, kuru apspriest steidz jau visi kolēģi.

Dažkārt vienkāršāk ir domāt, ka visa pasaule sadevusies rokās, lai tikai tev būtu slikti, tāpēc, ka tas nav tik sāpīgi. Bet tikai daži ir aizdomājušies par to, cik gan daudz radošā gara un enerģijas izlikts, lai visu redzētu tikai pelēkās krāsās. Puspatiesības jeb daļējās patiesības, pozitīvu faktu ignorēšana un pasaules skatījums caur negatīvu prizmu izveido pasauli, ko šķietami vieglāk ir kontrolēt. Bet jāsaka, ka tieši tāpēc, kā vari izveidot savu negatīvo pasauli, tu vari saņemties un izvedot savu pozitīvo pasauli. Tā kā ir tik daudz lietu, ko tāpat nevari kontrolēt, kāpēc gan nekoncentrēties uz pozitīvām lietām daudz biežāk –tas liks justies daudz patīkamāk.

Greizsirdīgie ir neatlaidīgi

Foto: Shutterstock

Greizsirdīgie ir analītiski

Foto: Shutterstock

Greizsirdīgie ir spēcīgi

Foto: Shutterstock
Lai gan tā bieži vien nešķiet, taču jāatzīst, ka tie, kuri piedzīvojuši zemus kritienus un jutušies, iespējams, vājāki nekā pārējie, vēlāk jūtas daudz paveikuši, un tā arī ir – viņi ik dienas ir cīņā ar sevi. Tas ir process, kurā nemitīgi tiek strādāts ar to, lai kļūtu par labāku cilvēku. Un tajā brīdī, kad vienkārši ar lietām nesamierinies un centies ar tām tik galā līdz visi niķīši izskausti un novirzīti pozitīvās sliedēs, atskatoties uz visu procesu, vari atzīt, ka tas bija grūti, bet tu tomēr iemācījies kontrolēt savas sajūtas un pie katra sīkuma greizsirdības scēnās šķīvjus neplēsi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!