Foto: LETA
Bērna attīstībai – gan fiziskai, gan emocionālajai, ir nepieciešamas aktīvas nodarbes svaigā gaisā, iespēja komunicēt ar vienaudžiem, un liela daļa rīdzinieku šo mērķu īstenošanai apmeklē pilsētā iekārtotos publiskos bērnu rotaļu laukumus. Lai gan pēdējos gados situācija ir krietni uzlabojusies – ir gan uzbūvēti jauni atrakciju parki, gan atjaunoti nesenākā pagātnē celtie, tomēr ik pa laikam "Cālis" saņem vecāku jautājumus, bažas, sarūgtinājumu par to, ka tajā vai citā pilsētas atpūtas vietā atrodama salauzta, nedroša un pat bīstama atrakcija.

"Labdien. Gribēju vērst uzmanību jautājumam par bērnu rotaļu laukumu drošības noteikumu ievērošanu. Audzinu trīsgadnieku, ar kuru katru dienu dodamies uz parkiem, jo puikam ļoti patīk rāpties pa atrakcijām, braukt pa slidkalniņiem. Lai gan piemājas parkā mums viss ir kārtībā, tomēr bieži iepazīstam arī citas pilsētas daļas un izmēģinām arī citus rotaļu laukumus. Diemžēl jāsecina, ka joprojām publiski ir pieejamas arī tādas atrakcijas, kuras ir nedrošas.

Vienu slidkalniņu novēroju pie Ķīšezera, kura caurules galā nav iespējama "mīksta nosēšanās", tagad gan skatos, ka beidzot šis braucamais ir novākts. Ir skaidrs, ka par bērnu drošību ir jārūpējas vecākiem, tomēr nereti varbūt mēs paši nespējam novērtēt, cik droša vai nedroša ir kāda atrakcija. Ja lielākajos rotaļu laukumos ir izvietotas izkārtnes par to apsaimniekotāju, tad mazākos laukumiņos tādu nav. Kur var ziņot, ja es pamanu, ka kāda atrakcija ir salauzta vai citādi nedroša?" šādu pārdomu vēstuli saņēma "Cālis", tādēļ vērsās pašvaldībā, kā arī pie Rīgas lielāko publisko atrakciju parku apsaimniekotāja "Rīgas meži", kuru pārziņā ir vairāk nekā 30 rotaļu laukumi dažādos galvaspilsētas rajonos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!