{046E0C9D-C4A5-463F-8994-393EAF003436}
Foto: LETA
Jau izsenis bioenerģētiskie rāmīši izmantoti gan ūdens un derīgo izrakteņu meklēšanai, gan baznīcu celšanas vietu noteikšanai. Divdesmitā gadsmita otrajā pusē inženieri tos izmantoja arī, lai noteiktu pazemes kabeļu atrašanās vietas. Rāmītis var tev palīdzēt atrast arī sēnes, ārstniecības augus un pat dabas spēka vietas. Mūsdienās ar rāmīša palīdzību tiek diagnosticētas dažādas slimības, dibināti kontakti ar tās pasaules būtnēm un risinātas dažādas sadzīviskas problēmas. Vispār rāmītis var palīdzēt jebkādos meklējumos.

Rudenī aktuāla kļūst sēņu "medīšana" mežā, un rāmītis var palīdzēt tās atrast. Arī, ja būsi pārlieku aizrāvies un apmaldījies, rāmītis parādīs pareizo virzienu, lai nokļūtu līdz tuvākajai apdzīvotajai vietai vai ceļam.

Šeit būs nepieciešams tieši rāmītis, jo svārstiņš, kas lieti noder pilsētā, maz spēs palīdzēt mežā. Rāmīti var gan iegādāties gatavu, gan izgatavot pats no resnas stieples, visparastākās adāmadatas vai brīnumsvecītes, nokasot tai ārējo kārtiņu. Metāla izstrādājumu saliec L burta veidā – tā, lai īsākā daļa būtu aptuveni 10–20 cm gara, bet garākā – 30–50 cm gara. Garumi var atšķirties, taču attiecībai starp malām jābūt 1:3. Lai rāmītis vieglāk grozītos uz visām pusēm, roktura daļu var ielikt caurulītē, piemēram, apaļā (bez šķautnēm) flomastera vai pildspalvas korpusā. Tā augšējo galu ieteicams apstrādāt ar smalku smilšpapīru, lai nepaliktu asumi vai iedobumi, kas liktu rāmītim ķerties un melot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!