<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@aaronburden">Aaron Burden</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Astroloģiskais gads sākas ar Saules ceļu virs horizonta, tā ir Lielās dienas rītausma 20. vai 21. martā (vai kad Saule ieiet Auna zīmē), tad arī sākas Saules dienu gads. Tas iedalās 12 laikos (mēnešos), un katrā laikā ir 30 dienas. Gada beigās paliek 5–6 dienas, ko sauc par klusajām dienām, kad ir ieteicams gavēt, meditēt un nesākt nekādas jaunas lietas.

Nekādas īsās formulas, kā aprēķināt, nav – atliek iegādāties Saules dienu kalendāru vai skaitīt pašiem, par pirmo dienu ņemot astronomiskā pavasara iestāšanos. Piemēram, šodien, 2016. gada 7. augustā, ir Saules kalendāra 21. diena.

Balstoties uz seno āriešu pierakstiem, kas radušies no senseniem zoroastrisma mītiem par dievībām, Pasaules radīšanu, labā un ļaunā cīņām, ir izveidots Saules gada kalendārs, kur pār katru dienu savu svētību un spēku sniedz kāda dievība vai aizbildnis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!