Kaktuss. Šim adatainim ir ļoti savdabīga "enerģētiskā uzvedība", tas akumulē apkārtējās vides un cilvēku enerģiju, bet pēc tam no adatu galiem izstaro enerģētiskus impulsus, stāsta portāls "Magplus.ru". No kaktusa nāk enerģētisko dzirksteļu kūlis, tādēļ agresīvs cilvēks, kas ilgstoši atrodas vienā telpā ar kaktusiem, kļūst vēl uzbudinātāks. Taču "mieramikām" būtu pat ieteicams pasēdēt starp kaktusiem – tas piešķirs viņiem dzīves spēku, iedvesmos varoņdarbiem un palīdzēs noticēt pašiem sev. Saskaņā ar fenšui, šos augus jānovieto Uguns zonā (telpas dienvidu vai dienvidrietumu daļā), lai tie nestu veiksmi un naudu.
Efeja. Šim augam ir slikta slava: tiek uzskatīts, ka tas kaitē ģimenes dzīvei – mājā, kur tas mīt, vīrs sāks dzert un staigāt apkārt vai vispār aizies nezināmā virzienā. Taču tā nav gluži taisnība. Šo augu enerģētika tiešām ir vēsa, tādēļ, ja attiecības ģimenē nav pārāk karstas, efeja palīdzēs izprovocēt nesaskaņas. Taču, ja gaisā virmo kaislības un emocijas šļakst pāri malām, efeja kļūs nevis par šķīrēju, bet ģimenes pavarda sargātāju.
Monstera. Šis augs arī tiek bieži nepatiesi apvainots. Pat nosaukumā, kas radies no vārda "monstrs", atspoguļojas bailes, ko cilvēkam iedveš šīs liellapu liānas ar savītajām gaisa saknēm. Stāsta, ka mājā, kurā aug monstera, cilvēki slimo, īpaši tas attiecas uz bērniem un sirmgalvjiem. Šis augs patiešām ir īsta enerģētiskā "dēle", kas ar lielāko prieku savāc cilvēku enerģiju. Bet – vispirmām kārtām jau negatīvo! Ja esi slims, aizkaitināts, sliktu sajūtu mākts – pasēdi pusstundu blakus monsterai, viņa dziednieciski "nolaidīs asinis".
Filodendrons. To dēvē arī par aizsargu. Tā taisnās un skaistās lapas ir pastāvīgs augšupejošās enerģijas avots. Filodendrons ir dzīvesvietas derīgās enerģijas minifabrika.
Palma ir augs, kas neder mazām telpām. No tās lapām burtiski notek "griezīga" enerģija, tādēļ labāk no tās turēties tālāk. Tajā pat laikā tā ir neaizvietojama, ja nepieciešams nojaukt kādu enerģētisku anomāliju telpā.
Maskētie ienaidnieki
Tāpat kā ir vispāratzītie augi–biedi, ir arī augi, kuri visiem liekas "balti un pūkaini", bet patiesībā ne vienmēr ir saimniekam labvēlīgi.
Fikuss. Ja šis visu mīlulis ir pārlieku izaudzis, tas spēj aktīvu un radošu cilvēku pārvērst par slinku mājās sēdētāju, kura interešu lauks aprobežojas ar dīvānu un televizoru. Taču, novietots guļamistabā, tas palīdz neauglības ārstēšanai.
Vijolīte. Cieša vijolīšu rinda vientuļai dāmai aizšķērsos ceļu uz ģimenes laimi. Tas tādēļ, ka liels daudzums šo augu mājā rada tik sievišķīgu atmosfēru, ka vīrietis tur vienkārši neizdzīvos!
Begonija. To pašu var teikt par begonijām: šie skaistie ziedi, ja tie piepilda vientuļa cilvēka mājokli, spēj "aizvest" no saimnieka visus tuviniekus. Ne velti šos ziedus tik ļoti mīl vientuļi pensionāri.
Zaļā 'ātrā palīdzība'
Daži augi ir noderīgi visiem un vienmēr, tādēļ ieteicami ikkatram mājoklim.
Hlorofīts ir cilvēka labākais palīgs. Šis vienreizējais augs ne tikai labvēlīgi iespaido mājas enerģētiku, bet arī attīra gaisu no baktērijām un piesātina atmosfēru ar skābekli. Šie pinkaiņi viegli izdzīvo pat mājokļa tumšākajos un drūmākajos stūros, barojoties no tur uzkrājušās enerģijas, saimniekam pretī sniedzot esības viegluma sajūtu.
Mirte ir vēl viena saimnieka draudzene un palīgs. Šis koks piesātina gaisu ar fitoncīdiem, kuri iznīcina slimības nesošos mikroorganismus un dziednieciski ietekmē elpošanas ceļus. Mirtes enerģētika ir dzīvei un mīlestībai labvēlīga. Bet uzmanies: mājā, kurā ļaudis bieži strīdas, mirte vienkārši nokaltīs – pat ja to pareizi kopsi!
Citrons, gardēnija, istabas jasmīns ne tikai priecēs acis, atsvaidzinās un attīrīs gaisu, bet arī enerģētiski tevi atbalstīs. Turklāt tie spēj stiprināt imunitāti. Nemeklē tiem vietu viesistabā: šiem augiem jābūt guļamistabā, lai tu visu nakti no tiem varētu "uzlādēties"!
Kafijas koks, alveja un efeja tev palīdzēs, ja tomēr esi saslimis. Noliec augu guļamistabā, bet citus augus uz slimības laiku izmitini citās telpās, īpaši jau kaktusus un dracēnas.
Pasiflora, lauru koks un hibisks ir labākie palīgi ziemas mēnešos, kad māc depresija, bezmiegs un galvassāpes. Šos augus gan nav vēlams novietot guļamistabā – tie jāliek visgaišākajā mājokļa vietā un par tiem jātīksminās katru brīvu brīdi.
Dievkrēsliņš nepieciešams mājā, kurā kāds slimo ar hroniskām kaitēm, jo paaugstina organisma pretošanās spējas un uzlabo omu.
Fuksija ir padzīvojušu cilvēku labākā draudzene, jo stiprina garu un modina cerības.
Biezlape jeb naudas koks ne tikai piesaista mājai naudas enerģiju, bet arī lieliski palīdz slimības laikā novājinātam organismam.
Ģerānija atsvaidzina sasmakušas telpas, uzsūc dvingu un mitrumu, pie reizes palīdzot noņemt iekšējo spriedzi.
Piparmētra. To smarža nomierina un palīdz koncentrēties. Tiem, kas strādā ar datoru, vēlams blakus turēt podiņu ar šo augu.
Krizantēma spēj radīt enerģētisku šķērsli pret ļaunu aci un nevēlamu energoinformacionālo apmaiņu.
Paparde kalpo kā ozona ražotāja.
Peperomija un tradeskancija pazemina sava saimnieka onkoloģisko saslimšanu risku un norisi. Jo lielāks augs, jo tas ir iedarbīgāks. Visefektīvākie ir augi ar stāviem stiebriem. No tradeskancijām vislielākais spēks piemīt tām šķirnēm, kurām ir lielas, biezas un gaļīgas lapas.