<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@linalitvina">Angelina Litvin</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Iepazīstoties ar zinātnieku atklājumiem, rodas motivācija uzasināt ne vienu intuitīvu vai pat "paranormālu iemaņu". Kaut vai ņemsim šo "Lifehack.org" izklāstīto pētījumu, kura galvenā doma ir – smalkās robežas starp draudzīgumu un aizdomīgu pieklājību nepamanīšana var beigties ar nopietnām nepatikšanām.

Vai tu viņam tik ļoti patīc? Vai viņš tev mēģina pateikt kaut ko jaunu? Vai viņš mēģina no tevis kaut ko dabūt? Šādi jautājumi var rasties, kad pirmoreiz satikts vai pavirši pazīstams cilvēks ir pret tevi pārāk pieklājīgs.

Šoziem publicēts pētījums parādīja, ka ir ieteicams būt skeptiskam pret šādiem cilvēkiem. Sociālā pieklājība un tās normas ir viena lieta, bet, ja kāds tev mēģina pielabināties, – tā var būt slikta zīme.
Datorlingvistikas asociācijas (AMACL) ikgadējā sanāksme Pekinā tika izklāstīti atklājumi, ka pārspīlēti pieklājīgie daudz ticamāk nodos savus biedrus nekā tie, kuri nav tik pieklājīgi. AMACL pētnieki padziļināti studēja "Diplomātiju" – uz stratēģiju orientētu spēli, kurā spēlētāji simulē Eiropu pirms Pirmā pasaules kara.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!