Pirmā stadija. Viss kaitina
Izteikts nemiers, viss kaitina. Sieva kļūst nervoza, sāk kašķēties gan ar, gan bez iemesla. Šo stadiju piedzīvo teju visi pāri tā dēvētajā pieslīpēšanās periodā.
Kur rodas šī kaitinošā sajūta? Tā kā šādās ģimenēs bieži vien vīriešiem nav ticības, tad loģiski arī seko fakts, ka viņiem nav dzīves mērķa. Viņa dzīve kļūst kā monotona rutīna – darbs, mājas, darbs, mājas – makšķerēšana. Sievieti tas kaitina, jo viņa vienmēr vēlas attīstīties (bet – lai kāds to izdara viņas vietā). Savukārt vīrietis nesaprot, kādēļ sieva ir neapmierināta – visu viņas dēļ daru – strādāju, apkārt nevazājos…
Pirmā līmeņa apburtais loks – viņi nekam netic un ne pēc kā netiecas. Viņa pārstāj ticēt vīram un parādās sajūta, ka viss kaitina.
Ko šajā etapā var darīt sieviete? Iemācīties uzticēties savam vīram, lai kādu ceļu viņš neizraudzītos.
Un tālāk abiem ir trīs iespējas. Kāds sāks attīstīt attiecības un atjaunot harmoniju. Bet kāds nekavējoties domās par šķiršanos, nobīstoties par grūtībām. Un ies tālāk meklēt laimi un princi. Ir arī tādi, kuri saprot, ka šķiršanās nav izeja, tomēr normalizēt attiecības neprot. Tāpēc viņi paliek un cieš. Taču, ja attīstība attiecībās nenotiek, tad pāris pāriet jau otrā ģimenes sabrukšanas stadijā.