<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@monroefiles"> Gabby Orcutt </a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a> <a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@andytoots"> Andy Tootell </a>
Ja tev kādreiz teikts kāds skarbs, dusmīgs vārds, tu pazīsti paaugstinātas sirdsdarbības un asinsspiediena sajūtu, ko rada "cīnies–vai–bēdz" reflekss. Turpretī labiem, pozitīviem vārdiem ir nomierinošs efekts. Mēs nokļūstam abos scenārijos ik dienu, taču nereti pat nenojaušam, cik ļoti vārdi spēj pārveidot mūsu smadzenēs notiekošos procesus, brīdina "Wakeup-world.com".

Un runa nav tikai par izrunātiem vārdiem – tāds pats efekts ir arī rakstītam tekstam vai pat domām par konkrētiem vārdiem. Kā izrādās, vārdiem ir neticams spēks – tie spēj mainīt mūsu prieka, veselības un veiksmes līmeni gan biznesā, gan attiecībās.

"Pat tikai dažas sekundes redzot negatīvus vārdus, nomākts un noraizējies cilvēks jutīsies vēl sliktāk, un, jo vairāk cilvēks par šiem vārdiem domās, jo lielāks bojājums tiks nodarīts smadzeņu daļām, kuras atbild par atmiņu, sajūtām un emocijām. Tu sabojāsi savu miegu, savu apetīti un spēju piedzīvot ilgtermiņa prieku un gandarījumu," secinājuši psiholoģijas pētnieki un grāmatu autori medicīnas doktors Endrjū Ņūbergs un Marks Valdmans.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!