Zinātnieks: šūpulim ir izšķiroša nozīme bērna attīstībā
Gandrīz visu tautu mazuļi senāk gulēja iekārtos šūpuļos. Nesenākie pētījumi pierāda, ka tā nav vien nodeva tradīcijām bet kopā ar šūpuļdziesmām padara bērnu veselīgu un harmonisku. Kādēļ tas tā, skaidro krievu zinātnieks, ārsts un mūziķis Vladimirs Bazarnijs.

Deviņi mēneši pirms dzimšanas bērna attīstībā ir daudz ilgāks ģenētiskais laiks neka visa atlikusī dzīve. Šajā laikā taču no divām šūnām izveidojas mazs cilvēciņš! Šķidrumā bērns atrodas gandrīz bezsvara stāvoklī, no kura pēkšņi tiek "iesviests" milzīga gravitācijas spiediena vidē un ritmā. Tieši tādēļ tikko dzimušiem mazuļiem raksturīgs paaugstināts muskuļu tonuss un saraustītas kustības. To var novērst tikai, saskaņojot ķermeņa ritmus ar zemes (gravitācijas) ritmiem. Taču tam, savukārt, ir nepieciešams ilgs laiks un palīdzīga roka.

Piekaramais šūpulītis pārvērš statistiskās gravitācijas spiediena vektoru aijājošā viļņveida gravitācijas ritmā. Šūpošanas procesa laikā mazulis ritmiskā režīmā izbauda savdabīgus bezsvara mirkļus (kad šūpulītis sasniedz makimalo augstumu un uz mirkli it kā sastingst) un spēcīgākus gravitācijas iedarbības mirkļus (kad šūpulītis atrodas zemākajā punktā). Tādējādi ar šūpuļa palīdzību vienvirziena gravitācijas spiediena vektors kļūst par zemes apstākļiem adaptīvu gravitācijas vilni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!