Vientuļo vecāku bērni ir vienlīdz labi sagatavoti dzīvei kā pilnajā ģimenēs augušie, secina pētnieki

Bērni, kurus audzina vientuļās mammas, dzīvei piemērojas ne sliktāk kā tie, kuri auguši pilnajās ģimenēs. Vientuļo mammu bērni pilnībā ir apmierināti ar viņu mazo ģimenīti, šādus secinājumus izdarījuši pētnieki no Kembridžas Universitātes Lielbritānijā.

Pētnieki nolēmuši noskaidrot, ko domā, ko jūt un kā aug bērni, kuri dzimuši no donoru spermas, jo, redz, pēdējos gados šādu bērnu kļūst arvien vairāk.

Universitāte "Eurekalert.org" ievietojusi paziņojumu par pētījuma rezultātiem. Tajā kopumā piedalījās 51 ģimene, kurā ir mamma un viņas bērns vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem. Turklāt bērns ieņemts, izmantojot donora spermu. Tāpat pētījumā piedalījās 52 ģimenes ar abiem vecākiem jeb tā sauktās pilnās ģimenes, kurās aug kaut viens "donora bērns" tādā pašā vecumā. Mammas gan vienās, gan otrās ģimenēs bija aptuveni vienā vecumā un ar līdzīgu izglītības līmeni. Kā uzsvērusi viena no pētījuma autorēm Sofija Zade (Sophie Zadeh), bērni minētajā vecumā jau sāk apzināties savus ģimenes apstākļus un saprot, ko nozīmē augt bez tēva.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!