Grūti izvērtēt, kura aptumsuma ietekme ir sliktāka – Saules vai Mēness; atstāšu jūsu ziņā, lai katrs pats izvērtē to ietekmi savā dzīvē. Mēness aptumsums notiek, kad Zemes ēna nomāc Saules gaismas atspulgu no Mēness virsmas. Šīs ēnas arī sauc par Rāhu un Kētu – viena ēna krīt no Mēness uz Zemi, jo aiz tā spīd Saule, otra krīt no Zemes uz Mēnesi, jo Saule spīd aiz Zemes.
Mēness pārvalda šādas jomas cilvēka dzīvē:
- psihi, jūtas un emocijas;
- tautu un lielas cilvēku masas;
- māti un dzimtu pa mātes līniju;
- apziņu – gan apzināto, gan neapzināto tās daļu;
- veselību;
- zemi, īpašumus un lauksaimniecību;
- ģimeni un sajūtas ģimenes dzīvē;
- ražu, pārtiku un ēdienu;
- mācības, izglītību utt.
Mēness aptumsuma laikā rodas šķēršļi un problēmas visās iepriekš minētās jomās! Skaidrs, ka cilvēki ir dažādi, viņiem ir atšķirīgi horoskopi, tāpēc katram aptumsuma ietekme ir dažāda.
Mēness aptumsuma laikā, līdzīgi kā Saules aptumsuma laikā, nav ieteicams atrasties ārpus mājas, ja atrodies tajā teritorijā, kurā Mēness aptumsums ir redzams. Nekādā gadījumā neiesaku skatīties uz Mēnesi aptumsuma laikā (īpaši tas attiecas uz grūtniecēm)!
Šā gada 16. septembrī no plkst.19:54 līdz 23:53 (pēc Rīgas laika) ilgs Mēness aptumsums. Šis nebūs pilns aptumsums, pat ne daļējs, bet pusēnas aptumsums, tas nozīmē, ka šī aptumsuma ietekme nebūs pilna, bet daļēja.
Aptumsuma ietekme sākas ātrāk – deviņas stundas pirms aptumsuma (tātad šoreiz – jau 10:54 no rīta). Šajā laikā:
- nesāc jaunas lietas, darbus, projektus;
- nedibini uzņēmumus;
- nelaulājies un nešķiries;
- nenodarbojies ar seksu.
Paša aptumsuma laikā:
- aizvelc aizkarus;
- meditē;
- izmet iepriekš gatavotu ēdienu un izlej dzeramo ūdeni, ja tas nonācis saskarē ar Mēness gaismu aptumsuma laikā;
- labāk neēst un nedzert (tas neattiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam).
Ražai dārzā jābūt novāktai līdz aptumsuma datumam.
Tiem, kuri seko vēdu dzīvesziņai, trīs dienas pirms aptumsuma jāsāk skaitīt šādas mantras aizsardzībai: Om šrī kāntāja namaha un Om nišākarāja namaha. Ikreiz no rīta un vakarā, kad veic rituālu, katru mantru skaita 108x5 reizes, iepretī Šivas bildītei vai statuetītei. Pirms mantras skaitīšanas noliek cienastu baltā krāsā un aizdedzina divas ghrta (vārītā sviesta) lampiņas (vārītā sviesta). Upāja (kompensācijas mehānisms jogā un vēdās, ar kura palīdzību var novērst negatīvu ietekmi un izlabot karmas pierakstu apziņā) jāpabeidz līdz 16.09. plkst.10 no rīta.
Savukārt pēc aptumsuma beigām vēlams veikt šādas darbības:
- izmazgā māju;
- novelc drēbes, kas bija mugurā aptumsuma laikā;
- nomazgājies;
- saeļļojies ar sezama elļu un uzvelc jaunas un tīras drēbes;
- nomazgā pūdžu;
- veic jantru, bildīšu un statuetīšu abhišēka (attīrīšanas un šķīstīšanas rituāls, kurā izmanto ūdeni, pienu, medu, vārītu sviestu un kokosrieksta ūdeni – red. piez.), pēc tam noskaiti išta dēvatas mantru.
Lai noteiktu aptumsuma ietekmi, ir jāvērtē, kādā rāši (zodiaka zīmē) un kādā nakšatrā (zodiaka 360 grādu dalījums 27 daļās; katra nakšatra atbilst savai zvaigznei vai zvaigznājam – red. piez.) tas notiek. Šoreiz tas skar Mīna rāšī, Pūrvabhadrapada nakšatru. Mīna rāšī atbild par zaudējumiem, nāvi, apbedīšanas rituāliem, vientulību, tā atbalsta garīgo praksi, meditāciju un apziņas transformēšanu, ja cilvēks ar to nodarbojas. Pūrvabhadrapadas simbols ir apbedīšanas ložas priekšējās kājiņas, tā ir ļoti cieši saistīta ar dzimtā mirušo izvadīšanu un nāvi.
Katrs aptumsums ir ar kaut ko ļoti īpašs. Šis aktivizēs karmu, kas saistīta ar dzimtu. Rūpēties par dzimtas mirušajiem nozīmē regulāri barot veļus, nevis kopt kapu kopiņu kapusvētkos, kā arī veikt pareizus izvadīšanas rituālus, tai skaitā kremāciju, – tas nepieciešams, lai mirušā radinieka dvēsele spētu iegūt mieru un pēc nāves neiestrēgtu materiālajā pasaulē, bet varētu doties uz citām mājvietām, kuras nosaka katra nodzīvotā dzīve. Ja veļi nav pabaroti, tiem trūkst enerģijas un tie smeļas enerģiju no dzīvajiem attiecīgajā dzimtā – tā rodas dažādas slimības, neveiksmes gan privātajā dzīvē, gan biznesā un karjerā, rodas šķēršļi bērna ieņemšanai un attīstībai, jo bērni ir dzimtas turpinājums. Ja mūsu veļiem nav labi, tad kā gan mums pašiem viss var būt kārtībā?
Par iestrēgušu veļu ietekmi varat izlasīt manā blogā. Ja regulāri veicat veļu barošanu, tad ar laiku saņemsiet savas dzimtas svētību – tā izpaudīsies kā dažādi uzlabojumi dažādās dzīves jomās.
Zīmīgi, ka šogad Pitru pakša – īpaši labvēlīgs laiks veļu barošanai – sākas tieši ar aptumsumu! Tas nozīmē, ka šis rudens ir ļoti īpašs visos dzimtas jautājumos. Tiem, kuri veiks dzimtas piemiņas rituālus, tai skaitā arī veļu barošanu, nav jābaidās par šī aptumsuma ietekmi. Tie, kuri veļus nekad nav barojuši, saņems katrs pēc nopelniem, kurus var redzēt katra cilvēka individuālajā horoskopā.