Tava pusaudža kailfoto nonācis vienaudžu rokās: kā rīkoties
Foto: Shutterstock
Baudot tehnoloģiju sniegto brīvību, katrs desmitais pusaudzis mūsdienās ļaujas kārdinājumam nosūtīt draugam vai simpātijai savu kailfoto – jeb nodarbojas ar sekstingu. Liela daļa jauniešu gan šo soli vēlāk nožēlo: bieži bildes tiek pārsūtītas citiem, dažkārt jaunietis saņem draudus un tiek šantažēts.

Pusaudzis ir zaudējis kontroli pār saviem attēliem, jūt kaunu, bailes un bezcerību. Ko pusaudži un viņu vecāki šādā situācijā var darīt? Padomus sniedz "Centrs Dardedze" speciālisti.

Lai spētu pusaudžiem palīdzēt, svarīgākais ir ikvienā ģimenē veicināt abpusēju uzticēšanos un iedrošināt, ka bērns jebkurā gadījumā var nākt pie vecākiem pēc atbalsta. Jauniešiem, jo īpaši zēniem, ir ļoti liels kauns atzīt iesaistīšanos intīmu attēlu vai video veidošanā – to pierāda arī Latvijas vērienīgākais ar sekstingu saistītais kriminālprocess, kurā vīrietis ar segvārdu "Natālija" bija šantāžas ceļā ieguvis pornogrāfiskus materiālus no vairāk nekā 1000 zēniem un jauniešiem, bet neviens no viņiem nebija ziņojis par notikušo policijai, tāpēc vīrietis varēja turpināt noziegumus gadiem ilgi. Savukārt, ja pusaudzis vecākiem vai skolotājam ir uzticējies, ļoti svarīgi viņu nenosodīt un sniegt savu atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!